Województwo na tle Polski w listopadzie 2015 r. 31 grudnia 2015 drukuj

Liczba bezrobotnych i stopa bezrobocia w województwie kujawsko-pomorskim na tle Polski i województw w listopadzie 2015 r.

Według stanu w końcu listopada 2015 r. w województwie kujawsko-pomorskim zarejestrowanych pozostawało 103 811 bezrobotnych. Pod względem liczby bezrobotnych województwo zajmowało 7. miejsce w kraju.

W odniesieniu do poprzedniego miesiąca liczba bezrobotnych w regionie wzrosła o 0,8%, a w stosunku do listopada 2014 wystąpił spadek o 16,4% (w kraju w odniesieniu do poprzedniego miesiąca liczba bezrobotnych wzrosła się o 0,9%, a w porównaniu z listopadem 2014 r. wystąpił spadek o 14,9%).

Stopa bezrobocia rejestrowanego w województwie kujawsko-pomorskim w listopadzie wyniosła 12,9%. Pod względem wysokości stopy bezrobocia województwo kujawsko-pomorskie zajmowało 3. miejsce w kraju (razem z woj. podkarpackim).

W odniesieniu do poprzedniego miesiąca wzrosła o 0,1 pkt. proc., a w stosunku do listopada 2014 r. spadła o 2,5 pkt. proc. (w kraju stopa bezrobocia pozostała na takim poziomie jak w poprzednim miesiącu, a w stosunku do listopada 2014 r. spadła o 1,8 pkt. proc. i wyniosła 9,6%).

W załączeniu przedstawiamy grafiki ilustrujące zmiany liczby bezrobotnych i stopy bezrobocia w województwie kujawsko-pomorskim (ogółem i w powiatach) na tle Polski i innych województw.