Wstępna informacja o sytuacji na rynku pracy w województwie kujawsko-pomorskim w grudniu 2015 r. 13 Janvier 2016 imprimer

• Nombre de chômeurs

Z danych przekazanych przez powiatowe urzędy pracy wynika, że w dniu 31 grudnia 2015 roku w województwie kujawsko-pomorskim zarejestrowanych pozostawało 107 271 bezrobotnych. Ce fut 3460 personnes (3,3%) więcej niż w końcu poprzedniego miesiąca ale o 19 840 osób (15,6%) mniej niż w końcu grudnia 2014 année.

Wzrost liczby bezrobotnych wystąpił w 22 powiatach województwa (à partir de 31 osób w powiecie bydgoskim do 358 osób w powiecie lipnowskim). Spadek odnotowano jedynie w Bydgoszczy – o 174 osoby.

W grudniu ubiegłego roku liczba bezrobotnych, w odniesieniu do poprzedniego miesiąca wzrosła w województwie o 2966 personnes (2,4%).

Według wstępnych informacji zamieszczonych na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej liczba bezrobotnych w Polsce w końcu grudnia 2015 r. wyniosła 1564,2 tys. osób, tak więc w odniesieniu do listopada wzrosła o 33,6 tys. osób, czyli 2,2% (w analogicznym okresie w roku 2014 odnotowano w tym zakresie wzrost o 25,6 tys. osób, czyli 1,4%.). W stosunku do grudnia 2014 r. liczba bezrobotnych w kraju zmniejszyła się o 261,0 tys. osób (14,3%).

Wstępne dane dla kraju dostępne są na stronie MRPiPS.

• Nombre de postes à pourvoir et les lieux d'activation professionnelle

W grudniu 2015 roku zgłoszono do powiatowych urzędów pracy w województwie kujawsko-pomorskim 4518 wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej (la 23,6% mniej niż w poprzednim miesiącu, d'un 13,8% więcej niż w grudniu 2014 r.).

Załącznik: tabele z liczbą bezrobotnych oraz wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej według powiatów.