Województwo na tle Polski w grudniu 2015 r. 3 lutego 2016 drukuj

Liczba bezrobotnych i stopa bezrobocia w województwie kujawsko-pomorskim na tle Polski i województw w grudniu 2015 r.

Według stanu w końcu grudnia 2015 r. w województwie kujawsko-pomorskim zarejestrowanych pozostawało 107 255 bezrobotnych. Pod względem liczby bezrobotnych województwo zajmowało 7. miejsce w kraju.

W odniesieniu do poprzedniego miesiąca liczba bezrobotnych w regionie wzrosła o 3,3%, a w stosunku do grudnia 2014 wystąpił spadek o 15,6% (w kraju w odniesieniu do poprzedniego miesiąca liczba bezrobotnych wzrosła się o 2,1%, a w porównaniu z grudniem 2014 r. wystąpił spadek o 14,3%).

Stopa bezrobocia rejestrowanego w województwie kujawsko-pomorskim w grudniu wyniosła 13,3%. Pod względem wysokości stopy bezrobocia województwo kujawsko-pomorskie zajmowało 2. miejsce w kraju (razem z woj. zachodniopomorskim).

W odniesieniu do poprzedniego miesiąca wzrosła o 0,4 pkt. proc., a w stosunku do grudnia 2014 r. spadła o 2,2 pkt. proc. (w kraju stopa bezrobocia wzrosła o 0,4 pkt. proc. w odniesieniu do poprzedniego miesiąca , a w stosunku do grudnia 2014 r. spadła o 1,4 pkt. proc. i wyniosła 9,8%).

W załączeniu przedstawiamy grafiki ilustrujące zmiany liczby bezrobotnych i stopy bezrobocia w województwie kujawsko-pomorskim (ogółem i w powiatach) na tle Polski i innych województw.