Wstępna informacja o sytuacji na rynku pracy w województwie kujawsko-pomorskim w styczniu 2016 r. 8 Février 2016 imprimer

• Nombre de chômeurs

Z danych przekazanych przez powiatowe urzędy pracy wynika, że w dniu 31 stycznia 2016 roku w województwie kujawsko-pomorskim zarejestrowanych pozostawało 113 752 bezrobotnych. Ce fut 6497 personnes (6,1%) więcej niż w końcu poprzedniego miesiąca ale o 19 832 osoby (14,8%) mniej niż w końcu stycznia 2015 année.

Wzrost liczby bezrobotnych wystąpił we wszystkich powiatach województwa (à partir de 80 osób w powiecie sępoleńskim do 557 osób w Bydgoszczy).

W styczniu ubiegłego roku liczba bezrobotnych, w odniesieniu do poprzedniego miesiąca wzrosła w województwie o 6473 personnes (5,1%).

Według wstępnych informacji zamieszczonych na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej liczba bezrobotnych w Polsce w końcu stycznia 2016 r. wyniosła 1648,6 tys. osób, tak więc w odniesieniu do grudnia’2015 wzrosła o 85,3 tys. osób, czyli 5,5% (w analogicznym okresie w roku 2015 odnotowano w tym zakresie wzrost o 93,4 tys. osób, czyli 5,1%.). W stosunku do stycznia 2015 r. liczba bezrobotnych w kraju zmniejszyła się o 270,0 tys. osób (14,1%).

Wstępne dane dla kraju dostępne są na stronie MRPiPS.

• Nombre de postes à pourvoir et les lieux d'activation professionnelle

W styczniu 2016 roku zgłoszono do powiatowych urzędów pracy w województwie kujawsko-pomorskim 5403 wolne miejsca pracy i miejsca aktywizacji zawodowej (la 15,9% więcej niż w poprzednim miesiącu i o 3,7% więcej niż w styczniu 2015 r.).

Załącznik: tabele z liczbą bezrobotnych oraz wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej według powiatów.