Pierwsze posiedzenie Zespołu w sprawie opracowania projektu Regionalnego Planu Działań na rzecz Zatrudnienia na 2016 rok 19 lutego 2016 drukuj

W dniu 19 lutego 2016 r. odbyło się pierwsze posiedzenie Zespołu w sprawie opracowania Regionalnego Planu Działań na rzecz Zatrudnienia na 2016 rok powołanego uchwałą nr 50/1787/15 Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego z dnia 8 grudnia 2015 r. w  sprawie trybu opracowania Regionalnego Planu Działań na rzecz Zatrudnienia na  2016 rok.

W skład zespołu wchodzą przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Toruniu, Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., Kujawsko – Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy OHP oraz Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Toruniu.

Podstawę przygotowania RPD/Z na 2016 rok stanowi ustawa z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. W myśl art. 3 ust. 4 wyżej wymienionej ustawy samorząd województwa, na podstawie Krajowego Planu Działań, uwzględniając strategię rozwoju województwa, w tym w zakresie polityki społecznej, o których mowa w przepisach o samorządzie województwa i przepisach o pomocy społecznej, przygotowuje corocznie Regionalny Plan Działań na rzecz Zatrudnienia, określający priorytetowe grupy bezrobotnych i innych osób wymagających wsparcia.