Des informations préliminaires sur la situation sur le marché du travail en Cujavie-Poméranie en Février 2016 r. 8 Mars 2016 imprimer

• Nombre de chômeurs

Z danych przekazanych przez powiatowe urzędy pracy wynika, że w dniu 29 lutego 2016 roku w województwie kujawsko-pomorskim zarejestrowanych pozostawało 114 736 bezrobotnych. Ce fut 1018 personnes (0,9%) więcej niż w końcu poprzedniego miesiąca ale o 18 235 osób (13,7%) mniej niż w końcu lutego 2015 année.

Wzrost liczby bezrobotnych wystąpił w 15 powiatach województwa (od 23 osób à partir deGrudziądzu do 338 osób w powiecie inowrocławskim), spadek nastąpił w 8 powiatach (od 2 osób w powiecie grudziądzkim do 118 osób w powiecie golubsko-dobrzyńskim).

W lutym ubiegłego roku liczba bezrobotnych, w odniesieniu do poprzedniego miesiąca zmniejszyła się w województwie o 613 personnes (0,5%).

Według wstępnych informacji zamieszczonych na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej liczba bezrobotnych w Polsce w końcu lutego 2016 r. wyniosła 1655,3 tys. osób, tak więc w odniesieniu do stycznia’2016 wzrosła o 7,8 tys. osób, personnes class ="tr_" id="tr_21" data-token="Y3p5bGk," data-source="">czyli 0,5% (w analogicznym okresie w roku 2015 odnotowano w tym zakresie wzrost o 0,1 tys. osób, czyli 0,01%.). W stosunku do lutego 2015 r. liczba bezrobotnych w kraju zmniejszyła się o 263,4 tys. osób (13,7%).

Wstępne dane dla kraju dostępne są na stronie MRPiPS.

• Nombre de postes à pourvoir et les lieux d'activation professionnelle

En Février 2016 roku zgłoszono do powiatowych urzędów pracy w województwie kujawsko-pomorskim 8181 wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej (la 47,8% więcej niż w poprzednim miesiącu, d'un 1,7% mniej niż w lutym 2015 r.).

Załącznik: tabele z liczbą bezrobotnych oraz wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej według powiatów.