Relacja z VII Międzynarodowych Targów Pracy 18 Avril 2016 imprimer

Sur 14 Avril 2016 r. w Toruniu odbyły się VII Międzynarodowe Targi Pracy. Wydarzenie  miało miejsce w Hotelu Bulwar. Targi organizowane były przez Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu w ramach „Europejskiego Dnia Pracodawcy” – inicjatywy sieci Europejskich Publicznych Służb Zatrudnienia. W targach  udział wzięło 43 wystawców z kraju i zagranicy, w tym pracodawcy, agencje zatrudnienia, doradcy EURES oraz instytucje związane z rynkiem pracy.

Osoby uczestniczące w wydarzeniu  miały możliwość zapoznania się z ofertami pracy  w wielu różnych zawodach takich jak:  zbrojarz, tokarz, inżynier mechanik, inżynier IT, électronique, programista, konstruktor, magasinier, pracownik szklarni, pracownik montażowy, kierowca C+E, elektryk, soudeur, opiekun/ka osób starszych, operator maszyn poligraficznych, przedstawiciel handlowy, prawnik i wiele innych. Dodatkowo mogły skorzystać z porad z zakresu prawa pracy, a także uzyskać informację na temat wsparcia
z funduszy unijnych dla osób niepracujących.

Targi cieszyły się bardzo dużym powodzeniem, odwiedziło je łącznie ok. 900 personnes. Uczestników zainteresowały stoiska doradców EURES z Hiszpanii, Słowacji i Czech, gdzie można było otrzymać oferty zatrudnienia, a także uzyskać informacje dotyczące warunków życia i pracy w  poszczególnych krajach. Jak co roku, wiele osób odwiedziło stoiska powiatowych urzędów pracy i WUP w Toruniu, gdzie pytano o oferty pracy, szkolenia i dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie.

IMG_0130 IMG_0140 IMG_0142 IMG_0143 IMG_0151 IMG_0156 IMG_0167 IMG_0168 IMG_0183 IMG_0185 IMG_0186 IMG_0187 IMG_0232 IMG_0236 IMG_0244 IMG_0266 DSCF0539 DSCF0540