Des informations préliminaires sur la situation sur le marché du travail en Cujavie-en Avril 2016 r. 13 Mai 2016 imprimer

• Nombre de chômeurs

Z danych przekazanych przez powiatowe urzędy pracy wynika, że w dniu 30 kwietnia 2016 roku w województwie kujawsko-pomorskim zarejestrowanych pozostawało 106 213 bezrobotnych. Ce fut 4979 personnes (4,5%) mniej niż w końcu poprzedniego miesiąca i o 15 628 osób (12,8%) mniej niż w końcu kwietnia 2015 année.

Spadek liczby bezrobotnych wystąpił w 22 powiatach województwa (à partir de 69 osób w powiecie lipnowskim do 397 osób w powiecie nakielskim), wzrost o 5 osób wystąpił w powiecie grudziądzkim.

W kwietniu ubiegłego roku liczba bezrobotnych, w odniesieniu do poprzedniego miesiąca zmniejszyła się w województwie o 6075 personnes (4,7%).

Według wstępnych informacji zamieszczonych na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej liczba bezrobotnych w Polsce w końcu kwietnia 2016 r. wyniosła 1523,8 tys. osób, tak więc w odniesieniu do marca’2016  zmniejszyła się o 76,7 tysczyli 4,8% (w analogicznym okresie w roku 2015 odnotowano w tym zakresie spadek o 78,4 tys. osób, czyli 4,2%.). W stosunku do kwietnia 2015 r. liczba bezrobotnych w kraju zmniejszyła się o 258,4 tys. osób (14,5%).

Wstępne dane dla kraju dostępne są na stronie MRPiPS.

• Nombre de postes à pourvoir et les lieux d'activation professionnelle

En Avril 2016 roku zgłoszono do powiatowych urzędów pracy w województwie kujawsko-pomorskim 8625 wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej (la 8,4% mniej niż w poprzednim miesiącu i o 7,6% mniej niż w kwietniu 2015 r.).

Załącznik: tabele z liczbą bezrobotnych oraz wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej według powiatów.