Województwo na tle Polski w kwietniu 2016 r. 1 Juin 2016 imprimer

Liczba bezrobotnych i stopa bezrobocia w województwie kujawsko-pomorskim na tle Polski i województw w kwietniu 2016 r.

Według stanu w końcu kwietnia 2016 r. en Cujavie-Poméranie restée enregistrée 106 213 bezrobotnych. Pod względem liczby bezrobotnych województwo zajmowało 6. lieu dans le pays.

W odniesieniu do poprzedniego miesiąca liczba bezrobotnych w regionie zmniejszyła się o 4,5%, a w stosunku do kwietnia 2015 r. wystąpił spadek o 12,8% (w kraju w odniesieniu do poprzedniego miesiąca liczba bezrobotnych zmniejszyła się o 4,9%, a w porównaniu z kwietniem 2015 r. wystąpił spadek o 14,6%).

Stopa bezrobocia rejestrowanego w województwie kujawsko-pomorskim w kwietniu wyniosła 13,1%. Pod względem wysokości stopy bezrobocia województwo kujawsko-pomorskie zajmowało 2. lieu dans le pays (za woj. warmińsko-mazurskim).

W odniesieniu do poprzedniego miesiąca zmniejszyła się o 0,5 pkt. proc., a w stosunku do kwietnia 2015 r. wystąpił spadek o 1,8 pkt. proc. (w kraju stopa bezrobocia zmniejszyła się w odniesieniu do poprzedniego miesiąca o 0,5 pkt. proc., a w stosunku do kwietnia 2015 r. zmniejszyła się o 1,6 pkt. proc. i wyniosła 9,5%).

W załączeniu przedstawiamy grafiki ilustrujące zmiany liczby bezrobotnych i stopy bezrobocia w województwie kujawsko-pomorskim (ogółem i w powiatach) na tle Polski i innych województw.