Wstępna informacja o sytuacji na rynku pracy w województwie kujawsko-pomorskim w maju 2016 r. 7 Juin 2016 imprimer

• Nombre de chômeurs

Z danych przekazanych przez powiatowe urzędy pracy wynika, że w dniu 31 maja 2016 roku w województwie kujawsko-pomorskim zarejestrowanych pozostawało 102 556 bezrobotnych. Ce fut 3657 personnes (3,4%) mniej niż w końcu poprzedniego miesiąca i o 13 159 osób (11,4%) mniej niż w końcu maja 2015 année.

Spadek liczby bezrobotnych w stosunku do poprzedniego miesiąca wystąpił w 22 powiatach województwa (à partir de 13 osób w powiecie lipnowskim do 365 osób w Bydgoszczy), w powiecie mogileńskim liczba bezrobotnych nie uległa zmianie.

W maju ubiegłego roku liczba bezrobotnych, w odniesieniu do poprzedniego miesiąca zmniejszyła się w województwie o 6126 personnes (5,0%).

Według wstępnych informacji zamieszczonych na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej liczba bezrobotnych w Polsce w końcu maja 2016 r. wyniosła 1459,7 tys. osób, tak więc w odniesieniu do kwietnia’2016  zmniejszyła się o 62,1 personnesspan>. osób, czyli 4,1% (w analogicznym okresie w roku 2015 odnotowano w tym zakresie spadek o 80,1 tys. osób, czyli 4,5%). W stosunku do maja 2015 r. liczba bezrobotnych w kraju zmniejszyła się o 242,4 tys. osób (14,2%).

Wstępne dane dla kraju dostępne są na stronie MRPiPS.

• Nombre de postes à pourvoir et les lieux d'activation professionnelle

En mai 2016 roku zgłoszono do powiatowych urzędów pracy w województwie kujawsko-pomorskim 7498 wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej (la 14,9% mniej niż w poprzednim miesiącu i o 17,5% mniej niż w maju 2015 r.).

Załącznik: tabele z liczbą bezrobotnych oraz wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej według powiatów.