Wstępna informacja o sytuacji na rynku pracy w województwie kujawsko-pomorskim w październiku 2016 r. 8 November 2016 imprimer

• Nombre de chômeurs

Z danych przekazanych przez powiatowe urzędy pracy wynika, że w dniu 31 października 2016 roku w województwie kujawsko-pomorskim zarejestrowanych pozostawało 93 809 bezrobotnych. Ce fut 1153 personnes (1,2%) mniej niż w końcu poprzedniego miesiąca i o 9216 osób (8,9%) mniej niż w końcu października 2015 année.

Spadek liczby bezrobotnych w stosunku do poprzedniego miesiąca wystąpił w 17 powiatach województwa (od 5 osób w powiecieà partir dewieckim do 194 osób w powiecie toruńskim). Wzrost liczby bezrobotnych dotyczył 6 powiatów (od 9 osób w powiecie żnińskim do 30 osób w powiecie włocławskim).

W październiku ubiegłego roku liczba bezrobotnych, w odniesieniu do poprzedniego miesiąca zmniejszyła się w województwie o 1367 personnes (1,3%) i w końcu miesiąca wyniosła 103 025 bezrobotnych.

Według wstępnych informacji zamieszczonych na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej liczba bezrobotnych w Polsce w końcu października 2016 r. wyniosła 1300 tys. osób, tak więc w odniesieniu do września 2016 zmniejszyła się o 14,8 tys. osób, czyli 1,1% (w analogicznym okresie w roku 2015 odnotowano w tym zakresie spadek o 22,4 tys. osób, czyli 1,5%). W stosunku do października 2015 r. liczba bezrobotnych w kraju zmniejszyła się o 207,6 tys. osób (13,7%).

Wstępne dane dla kraju dostępne są na stronie MRPiPS.

Nombre de postes à pourvoir et les lieux d'activation professionnelle

W październiku 2016 roku zgłoszono do powiatowych urzędów pracy w województwie kujawsko-pomorskim 6959 wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej (la 20,7% mniej niż w poprzednim miesiącu i o 16,1% mniej niż w październiku 2015 r.).

Załącznik: tabele z liczbą bezrobotnych oraz wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej według powiatów.