Staże w ramach projektu „Mobilni na rynku pracy” 14 listopada 2016 drukuj

Informujemy , że dla osób młodych z naszego województwa, mających od 18 do 35 lat, które nie pracują, nie uczą się (w trybie dziennym) ani nie szkolą, pojawiła się możliwość zdobycia cennego doświadczenia zawodowego i podwyższenia kwalifikacji.

Od poniedziałku 14.11.2016 rusza nabór do ostatniej grupy, która będzie realizować staże na południu Włoch.

Rekrutację będziemy prowadzić na terenie całego województwa. Zapraszamy na spotkania:

– we Włocławku: 16.11.2016, w siedzibie Kujawskiej Szkoły Wyższej, Plac Wolności 1, sala 21a,
– w Grudziądzu: 23.11.2016, w siedzibie Caritas, ul. Klasztorna 6, I piętro,
– w Toruniu: 23.11.2016 o godz.10.00 lub 11.00, w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, ul. Konstytucji 3 maja 40c,
– w Bydgoszczy: 24.11.2016, w siedzibie Wyższej Szkoły Gospodarki, ul. Grabary 2, budynek K, sala 107.

W ramach projektu „Mobilni na rynku pracy – program aktywizacji zawodowej osób młodych z województwa kujawsko-pomorskiego” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego możliwe jest poszerzenie posiadanego doświadczenia zawodowego i kompetencji potrzebnych do zdobycia pracy.

Projekt jest realizowany przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Oddział w Bydgoszczy we współpracy z Bydgoskim Klastrem Przemysłowym i Powiatowym Urzędem Pracy w Bydgoszczy. Na program mobilności składają się szkolenia, kursy zawodowe i językowe, 3 miesięczny staż zagraniczny organizowany u pracodawców we Włoszech, a także program kulturoznawczy, wsparcie po powrocie do kraju, poradnictwo zawodowe, staż krajowy i pośrednictwo pracy. Staże obejmują różnorodne branże, takie jak: hotelarska (hotele, gabinety odnowy biologicznej), gastronomiczne (piekarnie, restauracje, cukiernie), opieka (przedszkola, żłobki), IT (firmy informatyczne, agencje reklamowe, studia graficzne, wydawnictwa) oraz wiele innych.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Uczestnicy dodatkowo otrzymać mogą zwrot kosztów dojazdu na zajęcia, stypendium szkoleniowe i stażowe a staż w kraju, a za granicą pokrycie kosztów przejazdu, transportu w miejscu odbywania stażu, zakwaterowanie i wyżywienie, ubezpieczenie oraz „kieszonkowe”.

Program mobilności to możliwość zdobycia cennego doświadczenia i szansa na poprawę sytuacji zawodowej, a także niezwykła przygoda.

Więcej informacji na http://pte.bydgoszcz.pl/projekty/mobilni/ oraz na naszym fanpage’u, na Facebooku www.facebook.com/mobilniNEET. Informacje o szczegółach udziału w Projekcie uzyskać można też po numerem (52) 322 90 61 lub w biurze Projektu w Polskim Towarzystwie Ekonomicznym Oddział w Bydgoszczy przy ul. Długiej 34 w pokoju 108.