Wstępna informacja o sytuacji na rynku pracy w województwie kujawsko-pomorskim w listopadzie 2016 r 6 grudnia 2016 drukuj

• Liczba bezrobotnych

Z danych przekazanych przez powiatowe urzędy pracy wynika, że w dniu 30 listopada 2016 roku w województwie kujawsko-pomorskim zarejestrowanych pozostawało 95 247 bezrobotnych. Było to o 1443 osoby (1,5%) więcej niż w końcu poprzedniego miesiąca, ale o 8564 osoby (8,2%) mniej niż w końcu listopada 2015 roku.

Wzrost liczby bezrobotnych w stosunku do poprzedniego miesiąca wystąpił w 19 powiatach województwa (od 13 osób w powiecie mogileńskim do 240 osób w powiecie inowrocławskim). Spadek liczby bezrobotnych dotyczył 4 powiatów (od 22 osób w powiecie golubsko-dobrzyńskim do 55 osób w powiecie toruńskim).

W listopadzie ubiegłego roku liczba bezrobotnych, w odniesieniu do poprzedniego miesiąca wzrosła Według wstępnych informacji zamieszczonych na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej liczba bezrobotnych w Polsce w końcu listopada 2016 r. wyniosła ponad 1300 tys. osób, w odniesieniu do października 2016 wzrosła o 6,8 tys. osób, czyli 0,5% (w analogicznym okresie w roku 2015 odnotowano w tym zakresie wzrost o 13,7 tys. osób, czyli 0,9%). W stosunku do listopada 2015 r. liczba bezrobotnych w kraju zmniejszyła się o 215,8 tys. osób (14,1%).

Wstępne dane dla kraju dostępne są na stronie MRPiPS.

• Liczba wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej

W listopadzie 2016 roku zgłoszono do powiatowych urzędów pracy w województwie kujawsko-pomorskim 6085 wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej (o 15,2% mniej niż w poprzednim miesiącu, ale o 3,0% więcej niż w listopadzie 2015 r.).

Załącznik: tabele z liczbą bezrobotnych oraz wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej według powiatów.