BIENENSTOCK. Autobahn Chełmińska 30/32, 87-100 Torun
so. +48 56 669 39 00, faxen: +48 56 669 39 99

Przyznanie środków Funduszu Pracy dla województwa kujawsko-pomorskiego na 2017 rok 14 Dezember 2016 drucken

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, decyzją z 22 listopada 2016 r. ustalił kwoty środków Funduszu Pracy jakie mogą być wydatkowane in 2017 r. na finansowanie zadań realizowanych w województwie kujawsko-pomorskim.

Podział kwot środków został dokonany uchwałą Nr 49/1933/16 w sprawie zasad wykorzystania środków Funduszu Pracy na finansowanie zadań realizowanych przez samorząd województwa w 2017 r., oraz uchwałą Nr 49/1934/16 Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego z dnia 14 Dezember 2016 Diew sprawie ustalenia kwot środków Funduszu Pracy na finansowanie zadań realizowanych przez samorządy powiatów województwa kujawsko-pomorskiego w 2016 r.  w oparciu o kryteria określone przez Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego uchwałą Nr XXV/445/16 z dnia 28 października 2016 r. sprawie określenia kryteriów ustalania kwot środków Funduszu Pracy na finansowanie programów na rzecz promocji, Beschäftigung, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej oraz innych fakultatywnych zadań realizowanych przez powiaty w 2017 Jahr.

Zgodnie w ww. uchwałami dokonano podziału kwot na:

I. Zadnia realizowane przez samorządy powiatów, łącznie 225 454,2 tys. złw tym na:

programy na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej 209 636,3 tys. zł;

inne fakultatywne zadania 15 817,9 tys. zł.

W ramach powyższych limitów ustalone zostały następujące kwoty środków na realizację projektów współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach priorytetów:

– 8i dostęp do zatrudnienia dla osób poszukujących pracy i osób biernych zawodowo, w tym długotrwale bezrobotnych oraz oddalonych od rynku pracy, także poprzez lokalne inicjatywy na rzecz zatrudnienia oraz wspieranie mobilności pracowników – w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego 2014 - 2020 kwotę:
51 908 212,00 zł;

– 8ii trwała integracja na rynku pracy ludzi młodych, w szczególności tych, którzy nie pracują, nie kształcą się ani nie szkolą, w tym ludzi młodych zagrożonych wykluczeniem społecznym i wywodzących się ze środowisk marginalizowanych, także poprzez wdrażanie gwarancji dla młodzieży w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 - 2020 kwotę: 63 059 909,00 zł.

II. Zadania realizowane przez samorząd województwa 1 392,0 tys. zł.

Wie bewerten Sie diese Seite?

Vorgestellt

Course Arbeit im VLO