Analiza porównawcza działalności powiatowych urzędów pracy województwa kujawsko-pomorskiego w 2015 roku 15 grudnia 2016 drukuj

Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu opublikował opracowanie “Analiza porównawcza działalności powiatowych urzędów pracy województwa kujawsko-pomorskiego w 2015 roku”

Opracowanie to jest jednym z etapów w procesie benchmarkingu, który prowadzić ma do wzrostu roli publicznych służb zatrudnienia i jakości świadczonych przez nie usług oraz efektywniejszego wykorzystania potencjału organizacyjnego i dostępnych środków.

Publikacja ta prezentuje wybrane najważniejsze wskaźniki rynku pracy, aktywizacji bezrobotnych oraz wskaźniki administracyjne. Publikacja powstała na bazie obligatoryjnych sprawozdań ministerialnych: MPiPS-01 o rynku pracy, załącznika nr 1 Efektywność programów na rzecz promocji zatrudnienia do sprawozdania MPiPS-02 o przychodach i wydatkach Funduszu Pracy oraz sprawozdania MPiPS-06 o instytucjonalnej obsłudze rynku pracy.

Opracowanie ma również na celu dostarczenie członkom Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy, Powiatowych Rad Rynku Pracy oraz radnym samorządów województwa i powiatów odpowiednich informacji niezbędnych dla trafnego podejmowania decyzji w kontekście sprawnego zarządzania rynkiem pracy w regionie.

Analiza składa się z trzech części zawierających: wskaźniki rynku pracy, wskaźniki aktywizacji oraz wskaźniki administracyjne.

Więcej czytaj w Urząd->Publikacje->Publikacje dotyczące rynku pracy