Konkurs dla gimnazjalistów 2016 r. – przekazanie nagród 31 stycznia 2017 drukuj

Przekazanie nagród w konkursie dla gimnazjalistów

Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu zorganizował w 2016 roku IV edycję konkursu dla gimnazjalistów na opis pracy w wymarzonym zawodzie. Konkurs był częścią kampanii informacyjno-promocyjnej skierowanej do uczniów szkół gimnazjalnych. Celem kampanii było zachęcenie uczniów do zapoznawania się z informacjami o rynku pracy dostępnymi m.in. na stronach internetowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Toruniu. Kampania miała na celu również podniesienie świadomości wśród gimnazjalistów o wadze decyzji edukacyjnych, jakie podejmują na etapie gimnazjalnym oraz to, że decyzje te będą miały wpływ na ich sytuację zawodową w przyszłości. Informacja o konkursie została upowszechniona na plakatach, ulotkach oraz w prasie regionalnej.

W tegorocznej edycji konkursu, udział wzięli uczniowie z 63 gimnazjów z 21 powiatów województwa kujawsko-pomorskiego. Z sześciu szkół odpowiedzieli uczniowie z Grudziądza, z pięciu szkół odpowiedzieli uczniowie z powiatu inowrocławskiego, lipnowskiego, świeckiego, włocławskiego oraz Torunia, a tylko po jednej ze szkół odpowiedzieli uczniowie z powiatu: bydgoskiego, chełmińskiego, golubsko-dobrzyńskiego, radziejowskiego i sępoleńskiego. Uczniowie ze szkół gimnazjalnych z Bydgoszczy oraz powiatu rypińskiego nie wzięli udziału w tym konkursie.

Nagrody główne w postaci tabletów marki Samsung Galaxy Tab A zdobyło 10 laureatów, a nagrody wyróżnienia – pamięci USB marki Kingston Data Traveler – 10 wyróżnionych. Szkołom przekazano dyplomy oraz podziękowania za zachęcenie uczniów do udziału w konkursie. W dniach od 9 do 17 stycznia br., wręczono łącznie 10 nagród głównych oraz trzy nagrody wyróżnienia.

Notatka z przekazania nagród