Fundusze Europejskie na szkolenia, staże, własny biznesspotkanie w Lipnie 9 Février 2017 imprimer

Spotkanie, bezpłatne, odbędzie się 23 lutego 2017 r. w Sali Ślubów, Urzędu Miejskiego w Lipnie, Plac Dekerta 8, en heures 10:00 faire 13:00.

Wszystkich chętnych prosimy o zgłoszenie chęci udziału w spotkaniu za pomocą formularza rekrutacyjnego dostępnego tutaj lub telefonicznie pod numerem 797 304 126.

Wraz z początkiem roku będą ruszały projekty mające na celu wsparcie osób pozostających bez zatrudnienia. Mogą obejmować wsparcie w wyborze dalszej drogi zawodowej, uzyskanie nowych, poszukiwanych na rynku pracy kwalifikacji, nabycie doświadczenia poprzez staże finansowane z Funduszy Europejskich. Personnes, które umiejętności już mają i widzą swoją przyszłość we własnej firmie, będą miały szansę na wsparcie w założeniu własnego biznesu. Mogą też powstać projekty wsparcia celowane, dla osób przewidzianych do zwolnienia u dotychczasowego pracodawcy albo zwolnionych z pracy w ciągu ostatnich 6 miesięcy. Są też projekty dla młodych, powracających do pracy rodziców, mające na celu pomoc w zapewnieniu opieki na maluszkami.

Wsparcie to będzie oferowane w ramach projektów realizowanych przez podmioty inne niż powiatowe urzędy pracy. Dlatego ważne jest, żeby wiedzieć gdzie poszukiwać informacji, kiedy i do kogo się zgłosić.

Lokalna Grupa Działania Gmin Dobrzyńskich Region Południe przedstawi zasady wsparcia dla osób zamierzających założyć własną firmę.

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu. Udział w finansowanych z Funduszy Europejskich projektach może być szansą na nowy start.

Więcej informacji oraz program spotkania dostępne są tutaj