Komunikat dot. wskaźników rezultatu – Concurrence 8.2.1 RPO WK-P 7 Mars 2017 imprimer

Zgodnie z Regulaminem Konkursu nr RPKP.08.02.01-IP.01-04-003/17 Wnioskodawca zobowiązany jest do monitorowania następujących wskaźników rezultatu, które obligatoryjnie muszą zostać uwzględnione we wniosku o dofinansowanie projektu:

• Liczba osób pracujących, łącznie z prowadzącymi działalność na własny rachunek, po opuszczeniu programu (CR04) – osoby bierne zawodowo, objęte wsparciem w programie,
  • Liczba osób pracujących, łącznie z prowadzącymi działalność na własny rachunek, po opuszczeniu programu (CR04) – osoby z niepełnosprawnościami, objęte wsparciem w programie,
  • Liczba osób, które uzyskały kwalifikacje po opuszczeniu programu (CR03) – osoby bierne zawodowo, objęte wsparciem w programie,
  • Liczba osób, które uzyskały kwalifikacje po opuszczeniu programu (CR03) – osoby z niepełnosprawnościami, objęte wsparciem w programie.

W celu uwzględnienia w ramach aplikacji GWD wszystkich wymienionych powyżej wskaźników, w polu Nazwa wskaźnika należy dwukrotnie wybrać wskaźnik kluczowy, a polu Źródło danych do pomiaru wskaźnika/Sposób pomiaru wskaźnika, oprócz  wskazania sposobu oraz podstawy pomiaru osiągnięcia wskaźników projektu, należy określić dla jakiej grupy będzie monitorowany dany wskaźnik, tj.:

• Nazwa wskaźnika: Liczba osób pracujących, łącznie z prowadzącymi działalność na własny rachunek, po opuszczeniu programu (CR04),
    Źródło danych do pomiaru wskaźnika/Sposób pomiaru wskaźnika: osoby bierne zawodowo, objęte wsparciem w programie.
    Źródło danych do pomiaru wskaźnika/Sposób pomiaru wskaźnika: osoby z niepełnosprawnościami, objęte wsparciem w programie.
  • Nazwa wskaźnika: Liczba osób, które uzyskały kwalifikacje po opuszczeniu programu (CR03),
    Źródło danych do pomiaru wskaźnika/Sposób pomiaru wskaźnika: osoby z niepełnosprawnościami, objęte wsparciem w programie.

Doprecyzowanie zapisów nie skutkuje nierównym traktowaniem wnioskodawców.