Województwo na tle Polski w lutym 2017 r. 28 marca 2017 drukuj

Liczba bezrobotnych i stopa bezrobocia w województwie kujawsko-pomorskim na tle Polski i województw w lutym 2017 r.

Według stanu w końcu lutego 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim zarejestrowanych pozostawało 102 493 bezrobotnych. Pod względem liczby bezrobotnych województwo zajmowało 4. miejsce w kraju.
W odniesieniu do poprzedniego miesiąca liczba bezrobotnych w regionie zmniejszyła się o 0,7%, a w stosunku do lutego 2016 r. wystąpił spadek o 10,7% (w kraju w odniesieniu do poprzedniego  miesiąca   liczba  bezrobotnych  zmniejszyła się  o  1,0%,  a  w  porównaniu z lutym 2016 r. wystąpił spadek o 16,3%).
Stopa bezrobocia rejestrowanego w województwie kujawsko-pomorskim w lutym wyniosła 12,4%. Pod względem wysokości stopy bezrobocia województwo kujawsko-pomorskie zajmowało 2. miejsce w kraju (za woj. warmińsko-mazurskim).
W odniesieniu do poprzedniego miesiąca zmniejszyła się o 0,1 pkt. proc., a w stosunku do lutego 2016 r. wystąpił spadek o 1,5 pkt. proc.  (w kraju stopa bezrobocia zmniejszyła się  o 0,1 pkt. proc. , a w stosunku do lutego 2016 r. zmniejszyła się o 1,7 pkt. proc. i wyniosła 8,5%).

W załączeniu przedstawiamy grafiki ilustrujące zmiany liczby bezrobotnych i stopy bezrobocia w województwie kujawsko-pomorskim (ogółem i w powiatach) na tle Polski i innych województw.