Podpisanie umów o dofinansowanie projektów pozakonkursowych Powiatowych Urzędów Pracy w ramach PO WER 10 kwietnia 2017 drukuj

W dniach 31 marca oraz 6 i 7 kwietnia 2017 r. pomiędzy WUP w Toruniu działającym w imieniu Województwa Kujawsko-Pomorskiego a 20 powiatowymi urzędami pracy zostały podpisane umowy o dofinansowanie projektów pozakonkursowych realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój w zakresie Działania 1.1 Wsparcie osób młodych pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy – projekty pozakonkursowe (PUP), Poddziałanie 1.1.2 Wsparcie udzielane z Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych na łączną kwotę 82 752 615 PLN. W ramach tych projektów zostanie objętych wsparciem 8 778 osób bezrobotnych do 29 roku życia, które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu, w tym 2 451 osób długotrwale bezrobotne i 170 osób niepełnosprawnych.
W ramach projektów PUP udzielane będzie indywidualne i kompleksowe wsparcie, obejmujące co najmniej trzy elementy pomocy: identyfikacja stopnia oddalenia od rynku pracy i sporządzenie IPD, poradnictwo zawodowe lub pośrednictwo pracy i wg zdiagnozowanych potrzeb: staże (72,1%), szkolenia (7,35%), jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej (12,02%), prace interwencyjne (1,27%), bony szkoleniowe, stażowe i na zasiedlenie, studia podyplomowe i szkolenia z zakresu aktywnego poszukiwania pracy (łącznie 7,26%). Ww. formy wsparcia w projektach PUP będą realizowane zgodnie z Ustawą o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

W projektach powiatowych urzędów pracy musi zostać osiągnięta efektywność zatrudnieniowa na poziomie co najmniej:
– 43% w przypadku objęcia wsparciem osób niewpisujących się do żadnej z poniższych grup,
– 17% w przypadku objęcia wsparciem osób z niepełnosprawnościami,
– 35% w przypadku objęcia wsparciem osób długotrwale bezrobotnych,
– 48% w przypadku objęcia wsparciem osób o niskich kwalifikacjach.

Pobierz: Lista umów o dofinansowanie projektów pozakonkursowych