BIENENSTOCK. Autobahn Chełmińska 30/32, 87-100 Torun
so. +48 56 669 39 00, faxen: +48 56 669 39 99

Relacja z VIII Międzynarodowych Targów Pracy 13 April 2017 drucken

Auf 11 April 2017 r. w Toruniu odbyły się VIII Międzynarodowe Targi Pracy, organizowane przez Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu. Wydarzenie  miało miejsce w Hotelu Bulwar. W targach  udział wzięło 41 wystawców z kraju i zagranicy, w tym pracodawcy, agencje zatrudnienia, doradcy EURES oraz instytucje związane z rynkiem pracy.

Osoby biorące udział w wydarzeniu  miały możliwość zapoznania się z ofertami pracy  w wielu różnych zawodach takich jak: programista, analityk, spawacz MIG/MAG, pracownik magazynowy, operator produkcji, inżynier jakości, pracownik montażowy, elektronischen, Schreiner, księgowy, spedytor, Schlosser, kucharz, hydraulik i wiele innych.

Odwiedzający Targi mieli również okazję porozmawiania z przedstawicielami firm oferujących  pracę sezonową  w Holandii i Niemczech w branży ogrodniczej i produkcyjnej. Dodatkowo mogli skorzystać z porad z zakresu dofinansowania do zatrudnienia osób niepełnosprawnych, a także uzyskać informację na temat wsparcia z funduszy unijnych dla osób niepracujących.

Targi cieszyły się bardzo dużym powodzeniem i wiele osób skorzystało z możliwości bezpośredniego zaprezentowania się pracodawcom lub ich przedstawicielom. Uczestników zainteresowały także stoiska doradców EURES z Austrii, Słowacji i Czech, gdzie poza ofertami zatrudnienia, można było uzyskać informacje dotyczące warunków życia i pracy w poszczególnych krajach. Jak co roku, na brak odwiedzających nie narzekali też  reprezentanci powiatowych urzędów pracy i WUP w Toruniu, których pytano, między innymi o oferty pracy, szkolenia i dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Dziękujemy wszystkim Uczestnikom za przybycie.

Wie bewerten Sie diese Seite?

Vorgestellt

Course Arbeit im VLO