Województwo na tle Polski w marcu 2017 r. 27 kwietnia 2017 drukuj

Według stanu w końcu marca 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim zarejestrowanych pozostawało 98 711 bezrobotnych. Pod względem liczby bezrobotnych województwo zajmowało 4. miejsce w kraju.

W odniesieniu do poprzedniego miesiąca liczba bezrobotnych w regionie zmniejszyła się o 3,7%, a w stosunku do marca 2016 r. wystąpił spadek o 11,2% (w kraju w odniesieniu do poprzedniego miesiąca liczba  bezrobotnych  zmniejszyła się  o  4,3%,  a  w  porównaniu z marcem 2016 r. wystąpił spadek o 17,3%).

Stopa bezrobocia rejestrowanego w województwie kujawsko-pomorskim w marcu wyniosła 11,9%. Pod względem wysokości stopy bezrobocia województwo kujawsko-pomorskie zajmowało 2. miejsce w kraju (za woj. warmińsko-mazurskim).

W odniesieniu do poprzedniego miesiąca zmniejszyła się o 0,5 pkt. proc., a w stosunku do marca 2016 r. wystąpił spadek o 1,6 pkt. proc. (w kraju stopa bezrobocia zmniejszyła się o 0,4 pkt. proc. , a w stosunku do marca 2016 r. zmniejszyła się o 1,8 pkt. proc. i wyniosła 8,1%).

W załączeniu przedstawiamy grafiki ilustrujące zmiany liczby bezrobotnych i stopy bezrobocia w województwie kujawsko-pomorskim (ogółem i w powiatach) na tle Polski i innych województw.