Efektywność wsparcia udzielonego pracodawcom ze środków KFS w województwie kujawsko-pomorskim w 2016 roku 20 grudnia 2017 drukuj

Raport jest efektem prac w ramach badania „Efektywność wsparcia udzielonego pracodawcom ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego w województwie kujawsko-pomorskim w 2016 roku” wykonanego dla Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Toruniu przez ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku.

Celem głównym badania była ocena efektywności wsparcia udzielonego pracodawcom ze środków KFS w 2016 roku. Badanie przeprowadzono wśród pracodawców, którzy otrzymali wsparcie oraz wśród pracowników, którzy skorzystali ze wsparcia. Analizą objęto następujące zagadnienia badawcze: charakterystyka podmiotów oraz pracowników, m.in. liczba zatrudnionych, sekcja PKD działalności, płeć, wiek, wykształcenie, tematyka i rodzaj otrzymanego wsparcia, opinie pracodawców na temat zmian w firmie po skorzystaniu ze wsparcia, opinie pracowników o swojej sytuacji zawodowej w firmie po skorzystaniu ze wsparcia, potrzeby pracodawców w zakresie kształcenia ustawicznego.

Szczegółowe wyniki badania zostały przedstawione w raporcie, natomiast skrót najważniejszych zagadnień z badania zamieszczono w broszurze.

Więcej czytaj w Urząd->Publikacje->Publikacje dotyczące rynku pracy