Konkurs dla gimnazjalistów 2017 – przekazanie nagród 7 Février 2018 imprimer

Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu zorganizował w 2017 roku V edycję konkursu dla gimnazjalistów. Konkurs był częścią kampanii informacyjno-promocyjnej skierowanej do uczniów szkół gimnazjalnych. Celem kampanii było zachęcenie uczniów do zapoznawania się z informacjami o rynku pracy dostępnymi m. in. na stronach internetowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Toruniu. Kampania miała na celu również podniesienie świadomości wśród gimnazjalistów o wadze decyzji edukacyjnych, jakie podejmują na etapie gimnazjalnym oraz to, że decyzje te będą miały wpływ na ich sytuację zawodową w przyszłości. Informacja o konkursie została upowszechniona na plakatach, ulotkach oraz w prasie regionalnej.

Zasady konkursu opisano w regulaminie, który wraz z formularzem konkursowym oraz oświadczeniem rodzica/opiekuna prawnego zamieszczono na stronie internetowej Urzędu. Prace z odpowiedzią na pytanie: „Jak wyobrażasz sobie pracę w wymarzonym zawodzie? można było przesyłać od 16 października do 6 Novembre 2017 année.

W tegorocznej edycji konkursu, wzięli udział uczniowie z 44 gimnazjów z 18 powiatów województwa kujawsko-pomorskiego. Z ośmiu szkół odpowiedzieli uczniowie z powiatu świeckiego, z pięciu szkół odpowiedzieli uczniowie z powiatu bydgoskiego, tucholskiego, włocławskiego, oraz Torunia, a po jednej ze szkół odpowiedzieli uczniowie z powiatu aleksandrowskiego, brodnickiego, chełmińskiego, mogileńskiego, radziejowskiego, rypińskiego oraz wąbrzeskiego.

Nagrody główne w postaci tabletów marki Huawei MediaPad T3 10 WiFi 16GB zdobyło 15 laureatów, a nagrody wyróżnienia – pamięci USB marki SanDisk Ultra Flair 32 GB – 15 wyróżnionych. Dwóm szkołom, z których wpłynęło najwięcej prac konkursowych, przekazano grawertony z podziękowaniem za zachęcenie uczniów do udziału w konkursie.

Szczegółowe informacje dotyczące wręczenia nagród można uzyskać w notatce z przekazania nagród:

Urząd -> Konkursy dla gimnazjalistów i szkół zawodowych -> Konkurs dla gimnazjalistów -> Edycja w 2017 r.