Wstępna informacja o sytuacji na rynku pracy w województwie kujawsko-pomorskim w styczniu 2018 année 8 Février 2018 imprimer

Nombre de chômeurs

Z danych przekazanych przez powiatowe urzędy pracy wynika, że w dniu 31 stycznia 2018 roku w województwie kujawsko-pomorskim zarejestrowanych pozostawało 85 130 bezrobotnych. Ce fut 3587 personnes (4,4%) więcej niż w końcu poprzedniego miesiąca, ale o 18 121 osób (17,6%) mniej niż w końcu stycznia 2017 année.

Wzrost liczby bezrobotnych w stosunku do poprzedniego miesiąca wystąpił we wszystkich 23  powiatach województwa (à partir de 7 osób w powiecie radziejowskim do 320 osób w powiecie inowrocławskim).

W styczniu ubiegłego roku liczba bezrobotnych, w odniesieniu do poprzedniego miesiąca wzrosła w województwie o 4729 personnes (4,8%) i w końcu miesiąca wyniosła 103 251 bezrobotnych.

Według wstępnych informacji zamieszczonych na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej liczba bezrobotnych w Polsce w końcu stycznia 2018 r. wyniosła 1134,7 tys. osób, w odniesieniu do grudnia 2017 wzrosła o 52,9 tys. osób, czyli 4,9% (w analogicznym okresie w roku 2017 odnotowano w tym zakresie wzrost o 62,0 tys. osób, czyli 4,6%). W stosunku do stycznia 2017 r. liczba bezrobotnych w kraju zmniejszyła się o 262,4 tys. osób (18,8%).

Wstępne dane dla kraju dostępne są na stronie MRPiPS.

Nombre de postes à pourvoir et les lieux d'activation professionnelle

W styczniu 2018 roku zgłoszono do powiatowych urzędów pracy w województwie kujawsko-pomorskim 7728 wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej (la 87,7% więcej niż w poprzednim miesiącu i o 3,0% więcej niż w styczniu 2017 r.).

Załącznik: tabele z liczbą bezrobotnych oraz wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej według powiatów.