Środki z rezerwy Funduszu Pracy dla województwa kujawsko-pomorskiego 6 marca 2018 drukuj

W dniu 28 lutego 2018 r. Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) ogłosił pierwszy nabór wniosków o przyznanie środków z rezerwy Funduszu Pracy na realizację programów na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej. W ramach ogłoszonego naboru powiatowe urzędy pracy mogą sfinansować następujące programy:

• program aktywizacji zawodowej osób długotrwale bezrobotnych,
  • program aktywizacji zawodowej bezrobotnych w wieku 45 lat i powyżej,
  • program aktywizacji zawodowej bezrobotnych rodziców powracających na rynek pracy oraz bezrobotnych opiekunów osób niepełnosprawnych;
  • program aktywizacji zawodowej bezrobotnych niepełnosprawnych oraz bezrobotnych, którzy sprawowali opiekę nad osobą zależną, w szczególności niepełnosprawną,
  • program aktywizacji zawodowej bezrobotnych powracających z zagranicy;
  • program aktywizacji zawodowej bezrobotnych repatriantów,
  • program aktywizacji zawodowej bezrobotnych, będących dłużnikami alimentacyjnymi,
  • program specjalny,
  • inny program, którego realizacja wynikać będzie z diagnozy bieżących potrzeb rynku pracy tj. na finansowanie:
  1. a) programów staży w placówkach ARIMR, program dedykowany jest dla osób bezrobotnych aktywizowanych w ramach staży w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa;
  2. b) programów aktywizacji zawodowej bezrobotnych, których celem będzie likwidacja widocznych na rynku luk kompetencyjnych, związanych z brakiem specjalistów medycyny i opieki długoterminowej.

Opracowane przez powiatowe urzędy pracy i ocenione przez Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu programy zostaną przekazane MRPiPS do 26 marca 2018 r.