Wystawa mobilna – “Oblicza handlu ludźmi” 6 kwietnia 2018 drukuj

Na terenie województwa kujawsko-pomorskiego prezentowana jest obecnie wystawa mobilna pt. „Oblicza Handlu Ludźmi”. Na wystawie znajdują się treści dotyczące tego zjawiska, w tym historie ofiar wykorzystanych do pracy przymusowej, żebractwa  i prostytucji. Wystawa przygotowana została w języku polskim, angielskim i rosyjskim przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Prezentacja wystawy ma na celu zwiększenie świadomości na temat zjawiska handlu ludźmi wśród mieszkańców województwa, w szczególności wśród osób, które decydują się na podjęcie pracy za granicą, gdyż jest to grupa szczególnie zagrożona przestępstwem handlu ludźmi do pracy o charakterze przymusowym.

Ekspozycję obejrzeć można będzie podczas IX Międzynarodowych Targów Pracy w Toruniu, które odbędą się 12 kwietnia br. w Hotelu Bulwar, w godzinach 10:00-14:00.

Podczas targów obecni będą także przedstawiciele Wojewódzkiego Zespołu ds. Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi, powołanego przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego. Będą udzielać informacji nt. zjawiska oraz działań prewencyjnych podejmowanych na terenie naszego województwa. Dodatkowo przedstawiciel Zespołu z Placówki Straży Granicznej w Bydgoszczy przedstawi zagadnienia dot. legalności powierzenia pracy cudzoziemcom na terenie naszego kraju. Członkowie Zespołu będą rozdawali ulotki i materiały informacyjne na temat zjawiska handlu ludźmi.

W ramach działań prowadzonych przez ww. Zespół w 2018 r. uruchomiono wojewódzką skrzynkę mailową handelludzmi małpa bydgoszcz kropka uw kropka gov kropka pl , na którą można przesłać wszelkie informacje np. o niepokojących praktykach pracodawców, o sytuacji cudzoziemców w województwie czy osobach, którym należy udzielić pomocy w związku z ich wykorzystaniem w kontekście handlu ludźmi.

Ponadto dzięki ogólnopolskiej skrzynce e-mailowej handelludzmibsk małpa policja kropka gov kropka pl można przesłać policji informacje o wszelkich podejrzeniach dot. przestępstwa handlu ludźmi. Zgłoszeń dokonywać można także telefonicznie na specjalny nr telefonu – 664 974 934, obsługiwany w godzinach 6.00-22.00 (w godzinach nocnych można wiadomość nagrać na sekretarkę, a funkcjonariusze kontaktować się będą z osobami zainteresowanymi przekazaniem informacji w dniu następnym).