Relacja z IX Międzynarodowych Targów Pracy 13 Avril 2018 imprimer

Sur 12 Avril 2018 r. w Toruniu odbyły się IX Międzynarodowe Targi Pracy, organizowane przez Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu. Wydarzenie miało miejsce w Hotelu Bulwar. W targach  udział wzięło 44 wystawców z kraju i zagranicy, w tym pracodawcy, agencje zatrudnienia, doradcy EURES oraz instytucje związane z rynkiem pracy.

Osoby biorące udział w wydarzeniu  miały możliwość zapoznania się z ofertami pracy  w wielu różnych zawodach takich jak: programista, grafik komputerowy, pracownik laboratorium, specjalista ds. utrzymania ruchu, marketingowiec, fizjoterapeuta, magasinier, recepcjonista, pracownik ochrony, soudeur, serrurier, frezer, hydraulik, kucharz, pomoc kuchenna, kelner, rzeźnik, operator produkcji, pracownik montażu, sprzedawca i wiele innych.

Targi cieszyły się bardzo dużym powodzeniem i wiele osób skorzystało z możliwości bezpośredniego zaprezentowania się pracodawcom. Uczestnicy mogli także uzyskać informacje nt. wsparcia z funduszy unijnych, porady z zakresu prawa pracy oraz zatrudnienia osób niepełnosprawnych.

Odwiedzających zainteresowały również stoiska doradców EURES z Czech, Holandii, Francji i Niemiec, gdzie poza ofertami zatrudnienia, można było uzyskać informacje dotyczące warunków życia i pracy w poszczególnych krajach. Jak co roku, na brak zainteresowania nie narzekali też  reprezentanci powiatowych urzędów pracy i WUP w Toruniu, których pytano, między innymi o oferty pracy, szkolenia i dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Dziękujemy wszystkim Uczestnikom za przybycie.