BIENENSTOCK. Autobahn Chełmińska 30/32, 87-100 Torun
so. +48 56 669 39 00, faxen: +48 56 669 39 99

Krajowy Fundusz Szkoleniowy w I kwartale 2018 roku w województwie kujawsko-pomorskim. 13 April 2018 drucken

Powiatowe urzędy pracy w województwie kujawsko-pomorskim do dnia 31 marca podpisały 222 umowy z pracodawcami na wsparcie kształcenia ustawicznego z Krajowego Funduszu Szkoleniowego. W ramach podpisanych umów objęto wsparciem 1156 Menschen. Wartość zakontraktowanych umów wynosi 1 736 057,46 zł zł. (39% z przyznanej kwoty na realizację działań) Aus der obigen. środków zostaną sfinansowane:

• kursy i szkolenia,
  • studia podyplomowe,
  • egzaminy umożliwiające uzyskanie dyplomów potwierdzających nabycie umiejętności, kwalifikacji lub uprawnień zawodowych,
  • badania lekarskie i psychologiczne wymagane do podjęcia kształcenia lub pracy zawodowej po ukończonym kształceniu.

W 2018 roku o dofinansowanie z KFS może ubiegać się każdy pracodawca, który zatrudnia co najmniej jednego pracownika na umowę o pracę. Kwota przyznana na wsparcie kształcenia ustawicznego w danym roku nie może przekroczyć 300% przeciętnego wynagrodzenia. Priorytetami wydatkowania środków w ramach KFS w br. :

• wsparcie kształcenia ustawicznego w zidentyfikowanych w danym powiecie lub województwie zawodach deficytowych (zawody deficytowe można sprawdzić na stronie www.barometrzawodow.pl);
  • wsparcie kształcenia ustawicznego w związku z zastosowaniem w firmach nowych technologii i narzędzi pracy;
  • wsparcie kształcenia ustawicznego osób, które mogą udokumentować wykonywanie przez co najmniej 15 lat prac w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, a którym nie przysługuje prawo do emerytury pomostowej.
Wie bewerten Sie diese Seite?

Vorgestellt

Chancengleichheit auf dem Arbeitsmarkt für Menschen 50+