Konferencja – “Współczesne niewolnictwo – społeczne i prawne aspekty handlu ludźmi” 24 Mai 2018 imprimer

8 Juin 2018 r. w Collegium Humanisticum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu przy ul. Bojarskiego 1 odbędzie się II wojewódzka konferencja pn. “Współczesne niewolnictwo – społeczne i prawne aspekty handlu ludźmi”.

Celem konferencji jest podniesienie świadomości społecznej mieszkańców województwa, a także pracowników socjalnych, przedstawicieli służb mundurowych, pracowników urzędów pracy, nauczycieli, pedagogów, studentów UMK i uczniów liceów toruńskich, na temat zjawiska handlu ludźmi. Szczególny nacisk będzie położony na zasygnalizowanie zagrożeń związanych z podjęciem pracy za granicą, gdyż osoby planujące wyjazdy zarobkowe za granicę są szczególnie narażone na ryzyko przestępstwa handlu ludźmi do pracy o charakterze przymusowym. Konferencja będzie także okazją do promowania dialogu i współpracy między głównymi zainteresowanymi czyli środowiskiem naukowym, siłami porządkowymi i innymi instytucjami publicznymi.

Organizatorami wydarzenia są Wojewódzki Zespół ds. Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Stowarzyszenie na Rzecz Dobrych Praktyk Obywatelskich „Patron” w Toruniu oraz IX Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka w Toruniu. Patronat honorowy nad konferencją objął Wojewoda Kujawsko-Pomorski.

Konferencja ma charakter otwarty. Zachęcamy do zapoznania się z programem wydarzenia i udziału w wybranym bloku tematycznym. Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie i odesłanie do 4 Juin. formularza zgłoszeniowego.