Wstępna informacja o sytuacji na rynku pracy w województwie kujawsko-pomorskim w maju 2018 année 7 Juin 2018 imprimer

Nombre de chômeurs

Z danych przekazanych przez powiatowe urzędy pracy wynika, że w dniu 31 maja 2018 roku w województwie kujawsko-pomorskim zarejestrowanych pozostawało 75 119 bezrobotnych. Ce fut 2626 personnes (3,4%) mniej niż w końcu poprzedniego miesiąca i o 14 333 osoby (16,0%) mniej niż w końcu maja 2017 année.

Spadek liczby bezrobotnych w stosunku do poprzedniego miesiąca wystąpił we wszystkich powiatach województwa (à partir de 18 osób w powiecie wąbrzeskim do 343 osób w powiecie inowrocławskim).

W maju ubiegłego roku liczba bezrobotnych, w odniesieniu do poprzedniego miesiąca zmniejszyła się w województwie o 3529 personnes (3,8%) i w końcu miesiąca wyniosła 89 452 bezrobotnych.

Według wstępnych informacji zamieszczonych na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej liczba bezrobotnych w Polsce w końcu maja 2018 r. wyniosła 1003,6 tys. osób, w odniesieniu do kwietnia 2018 zmniejszyła się o 39,0 tys. osób, czyli 3,7% (w analogicznym okresie w roku 2017 odnotowano w tym zakresie spadek o 50,6 tys. osób, czyli 4,0%). W stosunku do maja 2017 r. liczba bezrobotnych w kraju zmniejszyła się o 198,5 tys. osób (16,5%).

Wstępne dane dla Polski dostępne są na stronie MRPiPS.

Nombre de postes à pourvoir et les lieux d'activation professionnelle

En mai 2018 roku zgłoszono do powiatowych urzędów pracy w województwie kujawsko-pomorskim 8096 wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej (la 6,4% więcej niż w poprzednim miesiącu, ale  o 9,7% mniej niż w maju 2017 r.).

Załącznik: tabele z liczbą bezrobotnych oraz wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej według powiatów.