BIENENSTOCK. Autobahn Chełmińska 30/32, 87-100 Torun
so. +48 56 669 39 00, faxen: +48 56 669 39 99

Reactivate – program mobilności europejskiej dla osób 35+ 29 Juni 2018 drucken

Reactivate The Hub to nowy program unijny, ułatwiający mobilność geograficzną i zawodową osób powyżej 35 roku życia. Program pomaga obywatelom Unii Europejskiej w znalezieniu pracy, stażu lub przyuczenia do zawodu w innym kraju UE, a także wspiera pracodawców w rekrutacji pracowników z krajów unijnych.

Z usług w ramach Reactivate mogą skorzystać kandydaci o różnym poziomie wykształcenia i/lub doświadczenia zawodowego, przede wszystkim z branż takich jak: służba zdrowia, ICT, turystyka, inżynieria, logistyka i obsługa klienta. Do udziału w projekcie zachęca się pracodawców prowadzących działalność we wszystkich dziedzinach gospodarki, zainteresowanych zatrudnieniem pracowników z innych państw UE.

Reactivate zapewnia następujące usługi:

• informacja;
  • rekrutacja i kojarzenie pracodawców z pracownikami;
  • indywidualne wsparcie przed i po rekrutacji;
  • wsparcie finansowe dla osób poszukujących pracy na: wyjazd zagraniczny w celu odbycia rozmowy kwalifikacyjnej; kursy językowe; pokrycie kosztów uznania kwalifikacji i wydatki z tytułu przeprowadzki (także dla członków rodziny);
  • wsparcie finansowe dla MŚP na pokrycie części kosztów szkoleń i integracji w nowym miejscu.

Usługi w ramach Reactivate są bezpłatne i dostosowane do potrzeb pracodawców i osób poszukujących pracy. Projekt jest współfinansowane przez Unię Europejską z programu “EaSI 2014-2020” i koordynowane przez Metropolitan City of Rome (Italien). Instytucją partnerską projektu w Polsce jest Wojewódzki Urząd Pracy w Olsztynie.

Więcej informacji na temat projektu znaleźć można na stronie www.reactivatejob.eu oraz w ulotce informacyjnej.

Wie bewerten Sie diese Seite?

Vorgestellt

Course Arbeit im VLO