Des informations préliminaires sur la situation sur le marché du travail en Cujavie-en Juin 2018 année 9 Juillet 2018 imprimer

Nombre de chômeurs

Z danych przekazanych przez powiatowe urzędy pracy wynika, że w dniu 30 czerwca 2018 roku w województwie kujawsko-pomorskim zarejestrowanych pozostawało 72 569 bezrobotnych. Ce fut 2487 personnes (3,3%) mniej niż w końcu poprzedniego miesiąca i o 13 188 osób (15,4%) mniej niż w końcu czerwca 2017 année.

Spadek liczby bezrobotnych w stosunku do poprzedniego miesiąca wystąpił w 21 powiatach województwa (à partir de 20 osób w powiecie grudziądzkim do 369 osób w powiecie inowrocławskim). W powiatach bydgoskim i wąbrzeskim odnotowano niewielki wzrost, odpowiednio o 11 osób i 2 osoby.

W czerwcu ubiegłego roku liczba bezrobotnych, w odniesieniu do poprzedniego miesiąca zmniejszyła się w województwie o 3695 personnes (4,1%) i w końcu miesiąca wyniosła 85 757 bezrobotnych.

Według wstępnych informacji zamieszczonych na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej liczba bezrobotnych w Polsce w końcu czerwca 2018 r. wyniosła 969,0 tys. osób, w odniesieniu do maja 2018 zmniejszyła się o 33,1 tys. osób, czyli 3,3% (w analogicznym okresie w roku 2017 odnotowano w tym zakresie spadek o 50,5 tys. osób, czyli 4,2%). W stosunku do czerwca 2017 r. liczba bezrobotnych w kraju zmniejszyła się o 182,6 tys. osób (15,9%).

Wstępne dane dla Polski dostępne są na stronie MRPiPS.

Nombre de postes à pourvoir et les lieux d'activation professionnelle

En Juin 2018 roku zgłoszono do powiatowych urzędów pracy w województwie kujawsko-pomorskim 8697 wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej (la 7,3% więcej niż w poprzednim miesiącu, ale  o 3,8% mniej niż w czerwcu 2017 r.).

Załącznik: tabele z liczbą bezrobotnych oraz wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej według powiatów.