Wstępna informacja o sytuacji na rynku pracy w województwie kujawsko-pomorskim w lipcu 2018 année 8 Août 2018 imprimer

Nombre de chômeurs

Z danych przekazanych przez powiatowe urzędy pracy wynika, że w dniu 31 lipca 2018 roku w województwie kujawsko-pomorskim zarejestrowanych pozostawało 71 560 bezrobotnych. Ce fut 970 personnes (1,3%) mniej niż w końcu poprzedniego miesiąca i o 13 286 osób (15,7%) mniej niż w końcu lipca 2017 année.

Spadek liczby bezrobotnych w stosunku do poprzedniego miesiąca wystąpił w 16 powiatach województwa (od 4 osób w powiecà partir de żnińskim do 238 osób w powiecie włocławskim). W 7 powiatach liczba bezrobotnych wzrosła (od 10 osób w powiecie golubsko-dobrzyńskim do 55 osób w Toruniu).

W lipcu ubiegłego roku liczba bezrobotnych, w odniesieniu do poprzedniego miesiąca zmniejszyła się w województwie o 911 personnes (1,1%) i w końcu miesiąca wyniosła 84 846 bezrobotnych.

Według wstępnych informacji zamieszczonych na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej liczba bezrobotnych w Polsce w końcu lipca 2018 r. wyniosła 961,5 tys. osób, w odniesieniu do czerwca 2018 zmniejszyła się o 6,4 tys. osób, czyli 0,7% (w analogicznym okresie w roku 2017 odnotowano w tym zakresie spadek o 11,7 tys. osób, czyli 1,0%). W stosunku do lipca 2017 r. liczba bezrobotnych w kraju zmniejszyła się o 178,5 tys. osób (15,7%).

Wstępne dane dla Polski dostępne są na stronie MRPiPS.

Nombre de postes à pourvoir et les lieux d'activation professionnelle

En Juillet 2018 roku zgłoszono do powiatowych urzędów pracy w województwie kujawsko-pomorskim 8314 wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej (la 5,3% mniej niż w poprzednim miesiącu  o 6,2% mniej niż w lipcu 2017 r.).

Załącznik: tabele z liczbą bezrobotnych oraz wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej według powiatów.