Województwo na tle Polski w lipcu 2018 roku 4 września 2018 drukuj

Według stanu w końcu lipca 2018 roku w województwie kujawsko-pomorskim zarejestrowanych pozostawało 71 477 bezrobotnych. Pod względem liczby bezrobotnych województwo zajmowało 5. miejsce w kraju.

W odniesieniu do poprzedniego miesiąca liczba bezrobotnych w regionie zmniejszyła się o 1,5%, a w stosunku do lipca 2017 roku wystąpił spadek o 15,8% (w kraju w odniesieniu do poprzedniego miesiąca  liczba bezrobotnych zmniejszyła się o 0,6%, a w porównaniu z lipcem 2017 roku wystąpił spadek o 15,6%).

Stopa bezrobocia rejestrowanego w województwie kujawsko-pomorskim w lipcu wyniosła 8,7%. Pod względem wysokości stopy bezrobocia województwo kujawsko-pomorskie zajmowało 2. miejsce w kraju wraz z województwem podkarpackim (za woj. warmińsko-mazurskim).

W odniesieniu do poprzedniego miesiąca zmniejszyła się o 0,2 pkt. proc., a w stosunku do lipca  2017  roku  wystąpił  spadek  o  1,7 pkt. proc.  (w kraju stopa bezrobocia nie uległa zmianie, a  w  stosunku  do  lipca  2017  roku zmniejszyła się o 1,1 pkt. proc. i wyniosła 5,9%).

W załączeniu przedstawiamy grafiki ilustrujące zmiany liczby bezrobotnych i stopy bezrobocia w województwie kujawsko-pomorskim (ogółem i w powiatach) na tle Polski i innych województw.