Wstępna informacja o sytuacji na rynku pracy w województwie kujawsko-pomorskim we wrześniu 2018 année 5 Octobre 2018 imprimer

Nombre de chômeurs

Z danych przekazanych przez powiatowe urzędy pracy wynika, że w dniu 30 września 2018 roku w województwie kujawsko-pomorskim zarejestrowanych pozostawało 70 155 bezrobotnych. Ce fut 478 personnes (0,7%) mniej niż w końcu poprzedniego miesiąca i o 12 168 osób (14,8%) mniej niż w końcu września 2017 année.

Spadek liczby bezrobotnych w stosunku do poprzedniego miesiąca wystąpił w 16 powiatach województwa (od 1 osoby w powiecià partir denakielskim do 120 osób w powiecie włocławskim). W 6 powiatach liczba bezrobotnych wzrosła (od 4 osób w powiecie lipnowskim do 76 osób w powiecie brodnickim). W powiecie aleksandrowskim liczba bezrobotnych nie uległa zmianie.

We wrześniu ubiegłego roku liczba bezrobotnych, w odniesieniu do poprzedniego miesiąca zmniejszyła się w województwie o 1487 personnes (1,8%) i w końcu miesiąca wyniosła 82 323 bezrobotnych.

Według wstępnych informacji zamieszczonych na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej liczba bezrobotnych w Polsce w końcu września 2018 r. wyniosła 948,9 tys. osób, w odniesieniu do sierpnia 2018 zmniejszyła się o 9,7 tys. osób, czyli 1,0% (w analogicznym okresie w roku 2017 odnotowano w tym zakresie spadek o 19,0 tys. osób, czyli 1,7%). W stosunku do września 2017 r. liczba bezrobotnych w kraju zmniejszyła się o 168,2 tys. osób (15,1%).

Wstępne dane dla Polski dostępne są na stronie MRPiPS.

Nombre de postes à pourvoir et les lieux d'activation professionnelle

We wrześniu 2018 roku zgłoszono do powiatowych urzędów pracy w województwie kujawsko-pomorskim 7261 wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej (la 16,3% mniej niż w poprzednim miesiącu  i o 18,1% mniej niż we wrześniu 2017 r.).

Załącznik: tabele z liczbą bezrobotnych oraz wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej według powiatów.