BIENENSTOCK. Autobahn Chełmińska 30/32, 87-100 Torun
so. +48 56 669 39 00, faxen: +48 56 669 39 99

Krajowy Fundusz Szkoleniowy – 2019 12 Oktober 2018 drucken

Kujawsko-, decyzją Ministra Rodziny Pracy i Polityki Społecznej z dnia 13 Oktober 2018 roku otrzymało środki w wysokości 9 563 000 . Dodatkowo Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu otrzymał 134 000 zł na realizowanie zadań określonych w art. 69a ust. 2 ptk. 2-5 Ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

Poniżej przedstawiamy priorytety wydatkowania środków KFS w roku 2018:

PRIORYTETY MINISTRA RODZINY, PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ WYDATKOWANIA ŚRODKÓW KRAJOWEGO FUNDUSZU SZKOLENIOWEGO W ROKU 2019

1. Wsparcie kształcenia ustawicznego w zidentyfikowanych w danym powiecie lub województwie zawodach deficytowych.
  2. Wsparcie kształcenia ustawicznego osób, które nie posiadają świadectwa dojrzałości.
  3. Wsparcie kształcenia ustawicznego pracowników pochodzących z grup zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, zatrudnionych w podmiotach posiadających status przedsiębiorstwa społecznego, wskazanych na liście przedsiębiorstw społecznych prowadzonej przez MRPiPS, członków lub pracowników spółdzielni socjalnych pochodzących z grup, im Sinne des Artikels. 4 Absatz 1 ustawy o spółdzielniach socjalnych lub pracowników Zakładów Aktywności Zawodowej.
  4. Wsparcie kształcenia ustawicznego osób, które mogą udokumentować wykonywanie przez co najmniej 15 lat prac w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, a którym nie przysługuje prawo do emerytury pomostowej;
  5. Wsparcie kształcenia ustawicznego instruktorów praktycznej nauki zawodu, nauczycieli kształcenia zawodowego oraz pozostałych nauczycieli, o ile podjęcie kształcenia ustawicznego umożliwi im pozostanie w zatrudnieniu.
  6. Wsparcie kształcenia ustawicznego osób po 45 roku życia.

PRIORYTETY RADY RYNKU PRACY WYDATKOWANIA REZERWY KRAJOWEGO FUNDUSZU SZKOLENIOWEGO W ROKU 2019

1. Wsparcie kształcenia ustawicznego pracowników Centrów Integracji Społecznej, Klubów Integracji Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej.
  2. Wsparcie kształcenia ustawicznego osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności.
  3. Wsparcie kształcenia ustawicznego w związku z zastosowaniem w firmach nowych technologii i narzędzi pracy.
Wie bewerten Sie diese Seite?

Vorgestellt

Course Arbeit im VLO