Zmiana czasu trwania oceny formalno merytorycznej w ramach konkursu RPKP.08.02.01-IP.01-04-005/18 26 Octobre 2018 imprimer

S'il vous plaît noter, że w ramach Konkursu nr RPKP.08.02.01-IP.01-04-005/17 17 dla Poddziałania 8.2.1 Wsparcie na rzecz podniesienia poziomu aktywności zawodowej osób pozostających bez zatrudnienia, w ramach Działania 8.2 Wspieranie aktywności zawodowej w regionie, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, zostaje zmieniony czas trwania oceny formalno-merytorycznej, tj. do 19 listopada 2018 r.

Procedura oceny formalno-merytorycznej, zgodnie z zapisami Regulaminu Konkursu, miała potrwać 85 dni roboczych, tj. faire 25.10.2018 r. Głównym czynnikiem, który wpływa na konieczność przedłużenia oceny w ramach konkursu, jest wymóg przeprowadzenia negocjacji z każdym z Wnioskodawców, który uzyskał pozytywny wynik oceny formalno-merytorycznej (do oceny formalno-merytorycznej zostało skierowanych 31 wniosków o dofinansowanie projektu). Ze względu na szeroki zakres uwag wskazanych w stanowiskach negocjacyjnych, proces ten w sposób znaczący wpływa na termin zakończenia oceny, bowiem rozstrzygnięcie konkursu może nastąpić z dniem zakończenia negocjacji oraz weryfikacji złożonego po negocjacjach wniosku beneficjenta, który przystąpił do negocjacji jako ostatni. W terminie 85 dni roboczych została zatwierdzona przez Dyrektora WUP w Toruniu cząstkowa Lista ocenionych projektów, na której znalazło się 9 zatwierdzonych wniosków o dofinansowanie projektu. Dodatkowo, do powtórnej oceny skierowane zostały 2 wnioski o dofinansowanie uwzględnione przez IZ w wyniku procedury odwoławczej.

Ponadto w okresie przypadającym na proces negocjacji wniosków o dofinansowanie projektów w ramach przedmiotowego konkursu, WUP w Toruniu prowadził równocześnie ocenę w ramach konkursu dla Poddziałania 8.5.2, w ramach którego do oceny formalno-merytorycznej zostało skierowanych 18 wniosków o dofinansowanie projektu. Ponadto ocena dokonywana była w lipcu, a więc w okresie urlopowym, co dodatkowo miało wpływ na termin zakończenia dokonywania oceny wniosków o dofinansowanie projektów.

W związku z powyższym nie jest możliwe zachowanie proceduralnego terminu oceny projektów w ramach Konkursu nr RPKP.08.02.01-IP.01-04-005/18.

Powyższa zmiana nie skutkuje nierównym traktowaniem wnioskodawców.

Pièces jointes