Województwo na tle Polski we wrześniu 2018 roku 30 października 2018 drukuj

Według stanu w końcu września 2018 roku w województwie kujawsko-pomorskim zarejestrowanych pozostawało 70 092 bezrobotnych. Pod względem liczby bezrobotnych województwo zajmowało 5. miejsce w kraju.

W odniesieniu do poprzedniego miesiąca liczba bezrobotnych w regionie zmniejszyła się o 0,8%, a w stosunku do września 2017 roku wystąpił spadek o 14,9% (w kraju w odniesieniu do poprzedniego miesiąca  liczba bezrobotnych zmniejszyła się o 1,2%, a w porównaniu z wrześniem 2017 roku wystąpił spadek o 15,2%).

Stopa bezrobocia rejestrowanego w województwie kujawsko-pomorskim we wrześniu wyniosła 8,6%. Pod względem wysokości stopy bezrobocia województwo kujawsko-pomorskie zajmowało 2. miejsce w kraju (za woj. warmińsko-mazurskim).

W odniesieniu do poprzedniego miesiąca nie uległa zmianie, a w stosunku do września  2017  roku  wystąpił  spadek  o  1,5 pkt. proc.  (w kraju stopa zmniejszyła się o 0,1 pkt. proc., a  w  stosunku  do  września  2017  roku zmniejszyła się o 1,1 pkt. proc. i wyniosła 5,7%).

W załączeniu przedstawiamy grafiki ilustrujące zmiany liczby bezrobotnych i stopy bezrobocia w województwie kujawsko-pomorskim (ogółem i w powiatach) na tle Polski i innych województw.