Kampania informacyjna Ambasady Brytyjskiej w Polsce pn. Big Red Bus 26 listopada 2018 drukuj

Uprzejmie informujemy, iż w dniach 27-28 listopada 2018 r. w województwie kujawsko-pomorskim realizowana będzie kampania BIG RED BUS, na temat zagrożeń wynikających z przestępstwa handlu ludźmi. Głównym narzędziem kampanii będzie czerwony, dwupiętrowy, londyński autobus, który stanie we Włocławku i Toruniu.

Akcję informacyjną organizuje Ambasada Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, wraz z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, Fundacją LaStrada, Armią Zbawienia, polską Policją, Strażą Graniczną, we współpracy z Wojewódzkim Zespołem Do Spraw Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi powołanym przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego oraz przy wsparciu Urzędu Miasta Włocławek oraz Urzędu Miasta Toruń.

Celem akcji jest podnoszenie świadomości społecznej oraz ochrona potencjalnych ofiar przed różnymi formami wykorzystywania składającymi się na współczesne niewolnictwo – handel ludźmi. Jest to zagrożenie, które czyha zarówno w Polsce jak i w sytuacjach, gdy ktoś decyduje się na wyjazd do innego kraju, np. w poszukiwaniu zatrudnienia. Kampania odbyła się dotychczas w Radomiu, w Warszawie przy okazji inauguracji kampanii S.O.S oraz na festiwalu Pol’and Rock. W kolejnych miesiącach autobus kampanijny będzie odwiedzać kolejne miasta, również na Litwie oraz na Słowacji.

W autobusie będzie można zasięgnąć informacji na temat zagadnień związanych z handlem ludźmi, obejrzeć klipy wideo oraz otrzymać materiały informacyjne. Obecni będą przedstawiciele wielu instytucji, zarówno polskich (MSWiA, Policja, Straż Graniczna, Fundacja LaStrada, Armia Zbawienia) jak i brytyjskich (Ambasada Brytyjska, National Crime Agency – agencja do spraw walki z poważną przestępczością, Gangmasters and Labour Abuse Authority – agencja do spraw walki z nadużyciami w pracy).

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym opisem wydarzenia i zapraszamy do uczestnictwa w kampanii.