Kampania informacyjna Ambasady Brytyjskiej w Polsce pn. Big Red Bus 26 November 2018 imprimer

Nous informons, que sur 27-28 Novembre 2018 r. w województwie kujawsko-pomorskim realizowana będzie kampania BIG RED BUS, na temat zagrożeń wynikających z przestępstwa handlu ludźmi. Głównym narzędziem kampanii będzie czerwony, dwupiętrowy, londyński autobus, który stanie we Włocławku i Toruniu.

Akcję informacyjną organizuje Ambasada Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, wraz z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, Fundacją LaStrada, Armią Zbawienia, polską Policją, Strażą Graniczną, we współpracy z Wojewódzkim Zespołem Do Spraw Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi powołanym przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego oraz przy wsparciu Urzędu Miasta Włocławek oraz Urzędu Miasta Toruń.

Celem akcji jest podnoszenie świadomości społecznej oraz ochrona potencjalnych ofiar przed różnymi formami wykorzystywania składającymi się na współczesne niewolnictwohandel ludźmi. Jest to zagrożenie, które czyha zarówno w Polsce jak i w sytuacjach, gdy ktoś decyduje się na wyjazd do innego kraju, np. w poszukiwaniu zatrudnienia. Kampania odbyła się dotychczas w Radomiu, w Warszawie przy okazji inauguracji kampanii S.O.S oraz na festiwalu Pol’and Rock. W kolejnych miesiącach autobus kampanijny będzie odwiedzać kolejne miasta, również na Litwie oraz na Słowacji.

W autobusie będzie można zasięgnąć informacji na temat zagadnień związanych z handlem ludźmi, obejrzeć klipy wideo oraz otrzymać materiały informacyjne. Obecni będą przedstawiciele wielu instytucji, zarówno polskich (MSWiA, Policja, Straż Graniczna, Fundacja LaStrada, Armia Zbawienia) jak i brytyjskich (Ambasada Brytyjska, National Crime Agencyagencja do spraw walki z poważną przestępczością, Gangmasters and Labour Abuse Authorityagencja do spraw walki z nadużyciami w pracy).

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym opisem wydarzenia i zapraszamy do uczestnictwa w kampanii.