Konferencja “Krajowy Fundusz Szkoleniowy w praktyce – 2018 rok” – Hotel Filmar w Toruniu, 6 Décembre 2018 année 7 Décembre 2018 imprimer

Sur 6. Décembre 2018 roku w Hotelu Filmar w Toruniu odbyła się zorganizowana przez Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu konferencja „Krajowy Fundusz Szkoleniowy w praktyce – 2018 rok”.

Program konferencji objął następujące punkty:

• Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu „Potrzeby Rynku Pracy naszą misją” z udziałem przedstawicieli Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy, Departamentu Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Kujawsko-Pomorskiego Kuratorium Oświaty oraz Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Toruniu.
  • Podsumowanie badania „Polityka szkoleniowa pracodawców a zapotrzebowanie na zawody, kwalifikacje, umiejętności” (Pan dr Wojciech Knieć, prof. UMK w Toruniu).
  • Wskaźnik stopy bezrobocia jako jeden ze wskaźników oceny sytuacji na rynku pracy – zalety i wady (Pani Ewa Jankowska, w zastępstwie Pani dr Wiesławy Gierańczyk – Dyrektor Urzędu Statystycznego w Bydgoszczy).
  • Krajowy Fundusz Szkoleniowy w województwie kujawsko-pomorskim (Pani Beata PiskorskaW-ce Dyrektor ds. Rynku Pracy WUP w Toruniu).

W konferencji uczestniczyli przedstawiciele:

• Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego,
  • Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy,
  • Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej,
  • Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy,
  • Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli,
  • Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego,
  • Powiatowych Urzędów Pracy Województwa Kujawsko-Pomorskiego,
  • Komisji Pracy, Pomocy Społecznej i Bezpieczeństwa Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego
  • Branżowych Szkół I stopnia i Techników.

Podczas konferencji ogłoszono uroczyście wyniki III edycji konkursuPotrzeby Rynku Pracy naszą misją. Konkurs zorganizowany został przez Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu przy współpracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu oraz Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.

Zarówno w tej jak i poprzednich edycjach patronat nad konkursem objęła Wojewódzka Rada Rynku Pracy. Informacje o wynikach konkursu znajdziecie Państwo pod tym linkiem.