Analiza porównawcza działalności powiatowych urzędów pracy województwa kujawsko-pomorskiego w 2017 roku 8 grudnia 2018 drukuj

Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu opublikował opracowanie “Analiza porównawcza działalności powiatowych urzędów pracy województwa kujawsko-pomorskiego w 2017 roku”.

Opracowanie to jest elementem benchmarkingu powiatowych urzędów pracy, którego celem jest poprawa jakości świadczonych przez nie usług oraz efektywniejsze wykorzystanie potencjału organizacyjnego i dostępnych środków.

Publikacja ta prezentuje wybrane najważniejsze wskaźniki rynku pracy, aktywizacji bezrobotnych oraz wskaźniki administracyjne. Publikacja powstała na bazie obligatoryjnych sprawozdań ministerialnych: MRPiPS-01 o rynku pracy, załącznika nr 1 Efektywność programów na rzecz promocji zatrudnienia do sprawozdania MRPiPS-02 o przychodach i wydatkach Funduszu Pracy oraz sprawozdania MRPiPS-06 o instytucjonalnej obsłudze rynku pracy.

Opracowanie ma również na celu dostarczenie członkom Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy, Powiatowych Rad Rynku Pracy oraz radnym samorządu województwa i samorządów powiatów odpowiednich informacji niezbędnych dla trafnego podejmowania działań w obszarze rynku pracy w regionie.

Analiza składa się z trzech części zawierających: wskaźniki rynku pracy, wskaźniki aktywizacji oraz wskaźniki administracyjne.

Więcej czytaj w Urząd->Publikacje->Publikacje dotyczące rynku pracy