Środki Funduszu Pracy dla województwa kujawsko-pomorskiego na 2019 rok 20 Décembre 2018 imprimer

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, przekazał samorządom powiatów województwa kujawsko-pomorskiego decyzje (z dnia 18 Décembre 2018 r.) o ustalonych kwotach środków (limitach) Funduszu Pracy, jakie mogą być wydatkowane na finansowanie zadań realizowanych w województwie kujawsko-pomorskim à 2019 année.

1. Zadania realizowane przez samorządy powiatów, łącznie 166 240 000,00 zł w tym na:

– programy na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej 152 610 300,00 zł;

– inne fakultatywne zadania 13 629 700,00 zł.

W ramach powyższych limitów ustalone zostały następujące kwoty środków na realizację projektów współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach priorytetów:

– 8i dostęp do zatrudnienia dla osób poszukujących pracy i osób biernych zawodowo, w tym długotrwale bezrobotnych oraz oddalonych od rynku pracy, także poprzez lokalne inicjatywy na rzecz zatrudnienia oraz wspieranie mobilności pracowników – w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego 2014 - 2020 kwotę: 48 562 844,00 ;

– 8ii trwała integracja na rynku pracy ludzi młodych, w szczególności tych, którzy nie pracują, nie kształcą się ani nie szkolą, w tym ludzi młodych zagrożonych wykluczeniem społecznym i wywodzących się ze środowisk marginalizowanych, także poprzez wdrażanie gwarancji dla młodzieży w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 - 2020 kwotę: 53 463 816,00 zł.

2. Zadania realizowane przez samorząd województwa 807 900,00 .