BIENENSTOCK. Autobahn Chełmińska 30/32, 87-100 Torun
so. +48 56 669 39 00, faxen: +48 56 669 39 99

Podpisanie umów w ramach projektów pozakonkursowych – Działanie 8.1 RPO-WKP 27 Dezember 2018 drucken

Auf 19 ich 20 Dezember 2018 r. pomiędzy WUP w Toruniu działającym w imieniu Województwa Kujawsko-Pomorskiego a 20 powiatowymi urzędami pracy zostały podpisane umowy o dofinansowanie projektów pozakonkursowych realizowanych w ramach Osi priorytetowej 8 Aktywni na rynku pracy, Priorytetu Inwestycyjnego 8i Dostęp do zatrudnienia dla osób poszukujących pracy i osób biernych zawodowo, w tym długotrwale bezrobotnych oraz oddalonych od rynku pracy, także poprzez lokalne inicjatywy na rzecz zatrudnienia oraz wspieranie mobilności pracowników, Działania 8.1 Podniesienie aktywności zawodowej osób bezrobotnych poprzez działania powiatowych urzędów pracyprojekty pozakonkursowe, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Łączna wartość  ww. umów współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego wynosi 99 028 580,84 PLN.

W ramach projektów wsparciem zostaną objęte 9 216 osób bezrobotnych (w tym osoby długotrwale bezrobotne) powyżej 29 roku życia, w szczególności 2 321 osób  w wieku 50 lat i więcej oraz 415 osób z niepełnosprawnościami.

W ramach projektów PUP realizowane będzie wsparcie dopasowane do indywidualnych potrzeb, w tym pomoc w aktywnym poszukiwaniu pracy oraz wysokiej jakości instrumenty i usługi rynku pracy służące nabywaniu oraz podnoszeniu kompetencji i kwalifikacji zawodowych, czy zdobyciu doświadczenia zawodowego osób bezrobotnych (z wyłączeniem robót publicznych) dh:

1. Wsparcie ukierunkowane na pomoc w aktywnym poszukiwaniu pracy
    (w tym działania związane z identyfikacją potrzeb osób bezrobotnych ukierunkowane na opracowanie i wdrożenie Indywidualnych Planów Działań, działania z zakresu pośrednictwa pracy i poradnictwa zawodowego świadczone na rzecz osób bezrobotnych, warsztaty aktywnego poszukiwania pracy).
  2. Instrumenty i usługi rynku pracy służące nabywaniu oraz podnoszeniu kompetencji i kwalifikacji zawodowych, jak również lepszemu ich dopasowaniu do potrzeb rynku pracy
    (w tym: działania ukierunkowane na rozwijanie kwalifikacji zawodowych poprzez organizację szkoleń zawodowych, specjalistycznych kursów, finansowanie studiów podyplomowych).
  3. Instrumenty i usługi rynku pracy służące zdobyciu doświadczenia zawodowego wymaganego przez pracodawców (w tym: działania ukierunkowane na realizację programów staży, działania ukierunkowane na wsparcie adaptacyjne w miejscu pracy, w tym w zakresie doposażenia
    i wyposażenia stanowiska pracy, subsydiowane zatrudnienie).
  4. Wsparcie w formie bezzwrotnych dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz doradztwo i szkolenia umożliwiające uzyskanie wiedzy i umiejętności niezbędnych do podjęcia
    i prowadzenia działalności gospodarczej.

Ww. formy wsparcia w projektach PUP będą realizowane zgodnie z Ustawą o promocji zatrudnienia  i instytucjach rynku pracy.

W projektach powiatowych urzędów pracy musi zostać osiągnięty minimalny poziom kryterium efektywności zatrudnieniowej dla osób w najtrudniejszej sytuacji, w tym imigranci, reemigranci, osoby w wieku 50 lat i więcej, kobiety, osoby z niepełnosprawnościami, osoby długotrwale bezrobotne, osoby z niskimi kwalifikacjami do poziomu ISCED 3 42% oraz minimalny poziom kryterium efektywności zatrudnieniowej dla pozostałych osób nienależących do ww. grup 52%.

Zubehör

Wie bewerten Sie diese Seite?

Vorgestellt

Course Arbeit im VLO