Warsztaty aktywnego poszukiwania pracy to forma grupowego poradnictwa zawodowego, którego celem jest:
Warsztaty obejmują swoim działaniem osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Zajęcia odbywają się w grupach ok. 12 osobowych, przez pięć dni, po trzy godziny dziennie. Na zajęcia należy umówić się wcześniej telefonicznie lub osobiście w siedzibie Centrum. Osoby chętne zostaną poinformowane o terminie i miejscu przeprowadzenia Warsztatów telefonicznie i listownie.
Dzień I
Dzień II
Dzień III
Dzień IV
Dzień V
Kurs ten ma charakter uniwersalny. Podstawowym celem programu jest kształtowanie aktywnych postaw uczestników w stosunku do przemian i zmian zachodzących na rynku, zrozumienie kierunku rozwoju społecznego zorientowanego na “społeczeństwo usług”.
W ramach kursu doradcy zawodowi:
Kurs adresowany jest do wszystkich osób, które zechcą pracować nad umiejętnościami, które są istotne dla pozyskania i utrzymania pracy.
Podstawową metodą dydaktyczną stosowaną na kursie “Gotowość do zmian” jest “uczenie się przez przeżywanie”, metoda ta polega na odwoływaniu się do wiedzy i doświadczenia życiowego uczestników kursu. Uczestnicy pracując nad własnymi postawami, mogą nabyć szereg umiejętności, wpływających na skuteczniejsze wykorzystanie posiadanych kwalifikacji kluczowych i specjalistycznych.
Jak najszybciej należy nauczyć się świadomego kierowania swoimi decyzjami i nieulegania manipulacjom ani środowiska, ani sympatii?
Centrum organizuje kurs skierowany do wszystkich, którzy chcą:
Zapraszamy osoby:
Zajęcia odbywają się w grupach ok. 13-to osobowych.
Należy wcześniej zapisać się na zajęcia “Kursu Inspiracji” telefonicznie lub osobiście. Osoby chętne do wzięcia udziału zostaną poinformowane telefonicznie i listownie o terminie i miejscu odbywania się kursu.
Celem prowadzenia grupowych zajęć dla młodzieży jest:
Młodzież korzystająca z usług Centrum dokonuje samooceny, aby uzmysłowić sobie swoje możliwości, potrzeby oraz zainteresowania. Uczestnicy mają również odkryć swoje mocne strony, uświadomić sobie swoje umiejętności, zdolności i kompetencje.
Na zajęciach omawia się znaczenie wyboru zawodu (w rozróżnieniu na zaspokojenie potrzeb fizycznych, psychicznych, społecznych) oraz charakterystykę wybranego zawodu. Zajęcia odbywają się z młodzieżą szkół ponadpodstawowych i składają z dwóch części:
Uczniowie mają możliwość skorzystania z zasobów informacyjnych zgromadzonych przez doradców zawodowych (teczek zawodów, informacji dotyczących kierunków kształcenia, instytucji kształcących) oraz programów komputerowych udostępnianych w Centrum.
Spotkania grupowe trwają około 2 godziny.
Zajęcia prowadzone są dla młodzieży szkół ponadpodstawowych zawodowych. Mają one na celu:
Młodzież uczestnicząca w miniwarsztatach zapoznaje się również z tendencjami na rynku pracy, metodami i technikami poszukiwania pracy.
Druga część warsztatów obejmuje zajęcia zawodoznawcze prowadzone w Infotece, gdzie uczestnicy mogą zapoznać się z teczkami zawodów (zadaniami i czynnościami, wymaganiami i kształceniem w wybranych przez siebie zawodach).
Zebranie tych wiadomości pomaga w sformułowaniu dobrego listu motywacyjnego i przygotowaniu do ewentualnej rozmowy kwalifikacyjnej.
Zajęcia trwają około 2 godziny.
, Herausgeber von: Admin