Nowa polityka prywatności i plików Cookies dla serwisów WUP
Czcionka:
Tłumacz stronę na: polskienglishfrançaisdeutsch
ul. Szosa Chełmińska 30/32, 87-100 Toruń
tel. +48 56 669 39 00, fax: +48 56 669 39 99

Filmy instruktażowe z dziedziny psychologii społecznej drukuj

Filmy instruktażowe z dziedziny psychologii społecznej

Filmy instruktażowe z dziedziny psychologii społecznej

Zbiory informacji o zawodach dostępne są także na kasetach VHS w postaci filmów zawodoznawczych. Filmy te prezentują i wyjaśniają zadania i czynności poszczególnych zawodów. Filmy podzielone są ze względu na rodzaj wykształcenia potrzebnego do wykonywania poszczególnego zawodu.

Zbiory te przybliżają ważne dla współczesnego pracownika/pracodawcy zagadnienia tj. asertywność, obsługa klienta przez telefon, autoprezentacja. Znajomość tych zagadnień może okazać się pomocna w przygotowaniu się do rozmowy kwalifikacyjnej oraz w sytuacji, kiedy jesteśmy zmuszeni kierować zespołem ludzi.

ASERTYWNOŚĆ I -II

10 wideofilmów prezentujących sytuacje, postawy i relacje charakterystyczne dla sztuki bycia asertywnym. Filmy uczą umiejętności otwartego wyrażania swoich myśli, uczuć, przekonań bez lekceważenia poglądów innych ludzi. Dadzą odpowiedz jak bezpośrednio czyli asertywnie postępować w trudnych sytuacjach, podnosząc przez to samoocenę i szacunek do samego siebie.

Czas trwania filmów : 2 x 120 min.

ASERTYWNOŚĆ W PRACY

Film ten przeznaczony jest dla wszystkich osób, które w życiu zawodowym często stykają się z sytuacjami konfliktowymi i muszą je szybko, skutecznie rozwiązywać. Jak asertywnie stanąć w obronie swoich interesów dowiemy się oglądając ten film.

Czas trwania filmu: 45 min.

JAK MOTYWOWAĆ LUDZI DO PRACY

Tym filmem pomożemy Państwu zrozumieć sztukę wzbudzania motywacji. Wymaga ona odpowiedniego przemyślanego programu i specjalistycznego przygotowania. O tym jak to osiągnąć jest właśnie ten film, którego treść obejmuje m in. poznawanie potrzeb pracownika, nagradzanie i karanie za wyniki pracy, stymulowanie współpracy i współodpowiedzialności w planowaniu.

Czas trwania filmu: 49 min.

NEGOCJACJE PŁACOWE

Za określoną pracę pracodawcy płacą określoną stawkę. Niemal na każdym stanowisku masz szansę stać się bezcennym pracownikiem trudnym do zastąpienia przez inną osobę. Na wysokość swojej płacy możesz wpłynąć już podczas pierwszej rozmowy – odpowiednio tą rozmową kierując. Zanim to jednak nastąpi musisz zdobyć niezbędne informacje jak prowadzić negocjacje płacowe.

Czas trwania filmu: 10 min

JAK ODNIEŚĆ SUKCES W SPRZEDAŻY

Film, który Państwu oferujemy jest usystematyzowaniem wiedzy sprzedawcy. Odnajdujemy w nim najistotniejsze informacje dotyczące technik pozyskiwania klienta i zawierania korzystnych transakcji. Polecany jest szczególnie akwizytorom, pracownikom działu sprzedaży oraz sprzedawcom w handlu detalicznym i hurtowym.

Czas trwania filmu: 46 min.

SAVOIR – VIVRE W BIZNESIE, W BIURZE I NIE TYLKO

Tym filmem przybliżymy Państwu normy, obyczaje, techniki w biznesie, biurze i kontaktach towarzyskich. Poznamy zasady pierwszeństwa przy rozsadzaniu gości w samochodach, przy stole negocjacyjnym, w sytuacjach towarzyskich.. Przedstawimy reguły i prawidła kulturalnego zachowania się przy stole, odpowiedni dobór dań i alkoholi. Zasady prezentacji i witania gości.

Czas trwania filmu: 45 min.

JAK POKONAĆ STRES

Stres stanowi nieodzowny element życia każdego człowieka. Jednak, gdy sytuacje stają się zbyt trudne – rozpoczynają się problemy w pracy, w domu, a z czasem ze zdrowiem. Jakie choroby są następstwem stresu, kiedy stres szkodzi? Jak poradzić sobie ze stresem w trudnych sytuacjach? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziecie Państwo w tym filmie.

Czas trwania filmu: 65 min.

MARKETING

Film ten pomaga w zrozumieniu istoty marketingu oraz przedstawia ogólne zasady jego funkcjonowania. Znajdziemy w nim również wyjaśnienie najważniejszych pojęć związanych z tym zawodem. Dużą atrakcją filmu jest przedstawienie teorii w powiązaniu z praktycznymi rozwiązaniami stosowanymi w renomowanych przedsiębiorstwach.

Czas trwania filmu: 50 min

MOWA CIAŁA CZYLI KOMUNIKACJA NIEWERBALNA

Wiedz, że ważne są nie tylko słowa. Często więcej dowiesz się z tzw. “mowy ciała”, która przez mimikę, gesty, postawę, sposób chodzenia, siedzenia, kontakt wzrokowy, powie Ci to, co świadomie lub podświadomie chce ukryć Twój rozmówca. Tam, gdzie w grę wchodzą emocje, aż 90% informacji to sygnały niewerbalne.

Czas trwania filmu: 32 min.

SEKRETARIAT MENADŻERA

Film ten przeznaczony jest dla sekretarek, asystentek dyrektora oraz menadżerów dbających o prestiż swojej firmy. Oto treść filmu:

 • Jak wspomagać i organizować pracę swojego szefa.
 • Jak postępować z interesantem.
 • Nauka ładnego i eleganckiego poruszania się.
 • Makijaż i ubiór sekretarki.
 • Wykorzystywanie sprzętu biurowego.

Czas trwania filmu : 38 min.

ROZMOWA WSTĘPNA

Wizerunek i wygląd zewnętrzny, mowa ciała, reguły i prawidła kulturalnego zachowywania się w biurze. Informacje dotyczące powyższych i innych zagadnień znajdziecie Państwo oglądając naszą propozycję filmową.

Czas trwania filmu: 8 min.

SKUTECZNY NEGOCJATOR – strategia

Film na podstawie praktycznych, codziennych sytuacji, pokazanych w sfabularyzowanej formie, przedstawia:

 • Negocjacje miękkie,
 • Negocjacje twarde,
 • Negocjacje skuteczne – wygrana obu stron,
 • Reakcja na atak: obrona, atak, koncentracja na meritum,
 • Negocjacje wokół interesów.

Czas trwania filmu: 38 min

AUTOPREZENTACJA

Wizerunek i wygląd zewnętrzny mają ogromny wpływ na osiągnięcie sukcesu zawodowego i towarzyskiego. Wielu z nas często chciałoby, aby oceniano nas tylko według naszej inteligencji a wygląd pozostawał czynnikiem drugorzędnym. Tymczasem jak wyglądamy często ma większy wpływ na sukcesy niż nasza wiedza i osiągnięcia.

Czas trwania filmu: 40 min.

OD HOBBY DO ZAWODU

Zainteresowania wzbogacają życie człowieka. Są siłą napędową, która pobudza do wzmożonych wysiłków na rzecz poznawania określonej dziedziny. Nasze hobby staje się więc dla nas drogowskazem w wyborze zawodu.

Czas trwania filmu: 9 min

ABC ZAWODÓW

12 wideofilmów, które w interesujący sposób prezentują nowe zawody, jak np. agenci handlowi, ochrony, reklamowi, piloci wycieczek, czy wreszcie maklerzy giełdowi. Programy te mogą być pomocnicze w osiągnięciu wysokiego poziomu kształcenia zawodowego w różnych dziedzinach.

Czas trwania filmu: 2 x 120 min.

EKONOMICZNE OPAŁY RODZINY KOWALSKICH

12 wideofilmów, których akcja rozgrywa się w realiach roku 1995. Pakietowi przyświecają dwa cele. Pierwszy to wyjaśnienie podstawowych pojęć ekonomicznych obowiązujących w gospodarce rynkowej. Drugi, to uświadomienie odbiorcom różnic istniejących między gospodarką centralną a gospodarką rynkową, zależną w dużej mierze od ludzkiej aktywności i pomysłowości.

Jak oceniasz tą stronę?

Promowane

 • Praca w WUP Toru
  Praca w WUP Toru
 • Wyrównywanie szans na rynku pracy w dla osób 50+
  Wyrównywanie szans na rynku pracy w dla osób 50+
 • Sieć Europejskich Ofert Pracy
  Sieć Europejskich Ofert Pracy
 • Główny Urząd Statystyczny
  Główny Urząd Statystyczny
 • Instrument Szybkiego Reagowania
  Instrument Szybkiego Reagowania
 • Rejestr podmiotów prowadzących agencje zatrudnienia
  Rejestr podmiotów prowadzących agencje zatrudnienia
 • Państwowa Inspekcja Pracy
  Państwowa Inspekcja Pracy
 • Kapitał Ludzki
  Kapitał Ludzki
 • powroty.gov.pl
  powroty.gov.pl
 • Publiczne służby zatrudnienia
 • Rejestr Instytucji Szkoleniowych
  Rejestr Instytucji Szkoleniowych
 • Rynek Pracy pod Lupą
  Rynek Pracy pod Lupą
 • Zielona Linia
  Zielona Linia
 • Zakład Ubezpieczeń Społecznych
  Zakład Ubezpieczeń Społecznych